Догори
Дати відгук

Зміцнюємо імунітет: що потрібно їсти дитині для здоров'я кишечника

Смаколики погіршують загальний стан мікробіоти і знижують імунітет.

2 хв на прочитання21 Листопада 2021, 06:53
Поділитись:

Як годувати дитину для здоров'я кишечника

Правило 1. Їжа має бути різноманітною

Здоров'я мікрофлори залежить від різноманітності їжі. І в цьому плані не йдеться про білки, жири та вуглеводи, хоча їх баланс також надзвичайно важливий для здоров'я кишечника та організму в цілому. У цьому випадку ми говоримо про різноманітність продуктів харчування. Це запорука різноманітності бактерій в організмі, і, відповідно, запорука інтенсивнішого тренування імунітету.

Бактеріями, які є у кишечнику, заразитися практично неможливо. У дитини молодшого шкільного віку вони вже є. Нам важливо підтримувати їхню різноманітність і кількість. Для цього потрібно їсти якнайбільше різних продуктів. Мікробіологічна дієта – це щодня їсти щось інше.

Правило 2. Не захоплюйтесь молочними продуктами

Через хитрощі мас-макета у нас може скластися враження, що «всі йогурти однаково корисні», всі вони кишать цілющими бактеріями, і це єдине їхнє повноцінне джерело для дитячого організму. Насправді для бактерій, які живуть у йогурті, це не природне місце існування. Ті самі лактобактерії у природі живуть на рослинах.

Правило 3. Більше рослинної їжі

Головна користь рослинних продуктів для кишечника – це клітковина. Вона покращує перистальтику і одночасно є чудовою «їжею» для мікробіоти. Тому частіше давайте дитині овочі та фрукти – бажано у сирому та первозданному вигляді.

Правило 4. Додайте до раціону ферментовані продукти

Ферментована їжа (продукти, які перед вживанням піддалися процесу ферментації або зброджування) вважається однією з найкорисніших для мікрофлори. У процесі ферментації у продуктах утворюються пробіотики та пребіотики, які необхідні для «підживлення» бактерій. До найпростіших із ферментованих страв належать квашена капуста та домашні соління (тільки без оцту), а також натуральні йогурти та кефір (пам'ятаємо, що без фанатизму).

Правило 5. Відмовтеся від цукру та кондитерських виробів

Перед покупкою чергового смаколика дитині згадуйте, що цукор сприяє розвитку патогенної (тобто хвороботворної) мікрофлори. Вона погіршує загальний стан мікробіоти і знижує імунітет. Крім того, цукерки та пончики містять багато хімічних добавок, які дратують слизову оболонку кишечника. Тож замість вироблення імуноглобулінів їй доводиться боротися із роздратуванням. Якщо вже хочете побалувати дитину солодкою, вибирайте сухофрукти.

Джерело: rixos.ua,  kvantum.com.ua, rivne1.tv.

До слова, варто знати які крупи вибрати для схуднення та як з їх допомогою скинути 10 кг.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.