- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- Змінилися правила виклику «швидкої». Через який час приїдуть медики
Змінилися правила виклику «швидкої». Через який час приїдуть медики
Якщо людина потребує невідкладної допомоги та госпіталізації, «швидка» буде під вікнами квартири вже за 10–20 хвилин.
«Швидка допомога» приїде до пацієнта за 10 хвилин після виклику. Але це стосується лише тих випадків, коли людина перебуває в невідкладному стані, повідомили у НСЗУ.
Зараз екстрена медична допомога за номером 103 є безоплатною. Людина отримує її незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Також для виклику швидкої не потрібно електронне направлення.
Залежно від стану пацієнта є чотири категорії звернень. І саме це впливає на час доїзду швидкої.
Медики приїдуть на виклик не пізніше ніж через 10 хвилин, якщо людина в критичному стані та потребує реанімаційних заходів. У пацієнта немає дихання або воно малоефективне, спостерігається велика крововтрата чи кровотеча.
Через 20 хвилин бригада «швидкої» приїде на екстрені виклики. Це стосується пацієнтів, у яких є порушення свідомості, ознаки кровотечі, ознаки гострого коронарного синдрому, ознаки гострого мозкового інсульту. До цієї ж категорії увійшли хворі із розладами дихання.
Якщо стан людини, яка телефонує на 103, не є невідкладним і не погіршиться через відтермінування надання медичної допомоги, до такого пацієнта відправлять бригаду, яка не виконує критичні або екстрені виклики. Тому на швидкість прибуття медиків прямо впливає завантаженість і ситуація на дорогах із заторами. Мало того, на розсуд диспетчера до такого пацієнта можуть взагалі не викликати «швидку», а рекомендувати звернутися до сімейного лікаря.
У НСЗУ також закликали українців бути відповідальними та не перебільшувати наявні симптоми, аби за будь-яку ціну «швидка» приїхала саме до них.
Раніше ми вже писали про те, що екстрена медична допомога прибуватиме на виклики за новими правилами.