Догори
Дати відгук

Змінилися правила виклику «швидкої». Через який час приїдуть медики

Якщо людина потребує невідкладної допомоги та госпіталізації, «швидка» буде під вікнами квартири вже за 10–20 хвилин.

2 хв на прочитання25 Лютого 2021, 13:02
До деяких пацієнтів «швидка» за новими правилами може не приїхати До деяких пацієнтів «швидка» за новими правилами може не приїхати
Поділитись:

«Швидка допомога» приїде до пацієнта за 10 хвилин після виклику. Але це стосується лише тих випадків, коли людина перебуває в невідкладному стані, повідомили у НСЗУ. 

Зараз екстрена медична допомога за номером 103 є безоплатною. Людина отримує її незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Також для виклику швидкої не потрібно електронне направлення.

Залежно від стану пацієнта є чотири категорії звернень. І саме це впливає на час доїзду швидкої.

Медики приїдуть на виклик не пізніше ніж через 10 хвилин, якщо людина в критичному стані та потребує реанімаційних заходів. У пацієнта немає дихання або воно малоефективне, спостерігається велика крововтрата чи кровотеча.

Через 20 хвилин бригада «швидкої» приїде на екстрені виклики. Це стосується пацієнтів, у яких є порушення свідомості, ознаки кровотечі, ознаки гострого коронарного синдрому, ознаки гострого мозкового інсульту. До цієї ж категорії увійшли хворі із розладами дихання.

Якщо стан людини, яка телефонує на 103, не є невідкладним і не погіршиться через відтермінування надання медичної допомоги, до такого пацієнта відправлять бригаду, яка не виконує критичні або екстрені виклики. Тому на швидкість прибуття медиків прямо впливає завантаженість і ситуація на дорогах із заторами. Мало того, на розсуд диспетчера до такого пацієнта можуть взагалі не викликати «швидку», а рекомендувати звернутися до сімейного лікаря. 

У НСЗУ також закликали українців бути відповідальними та не перебільшувати наявні симптоми, аби за будь-яку ціну «швидка» приїхала саме до них.

Раніше ми вже писали про те, що екстрена медична допомога прибуватиме на виклики за новими правилами

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.