Догори
Дати відгук

Журналістське розслідування: введення «Енергоатому» у Чорнобилі знову відкладено!

Чому не вдалося вчасно запустити стратегічний об’єкт та хто  в цьому винен?

2 хв на прочитання22 Січня 2022, 09:16
Image by mhollaen from Pixabay Image by mhollaen from Pixabay
Поділитись:

За повідомленням української редакції «Радіо Свобода», журналісти «Схем» (проєкт Радіо Свобода та UA:Перший) отримали у своє розпорядження аудіозапис наради у кабінеті високопосадовця державного «Енергоатому», учасники якої обговорюють, як приховати факти зникнення частини коштів на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі. Це стратегічно важливий для посилення незалежності від Росії об’єкт, терміни запуску якого вкотре зірвали наприкінці 2021 року.

У розслідуванні «Схем» йдеться, що менеджмент «Енергоатому», призначений за президентства Володимира Зеленського, у грудні позаминулого року публічно заявляв про «майже 100% готовність об’єкту», але в той же час для завершення будівництва уклав непублічний договір на 422 мільйони гривень із новим приватним підрядником фірмою «КБР» , якого залучили без проведення тендеру.

Керівництво державної компанії не надало на запит журналістів ані сам договір, ані кошторис передбачених ним витрат. Натомість, «Схеми» виявили, що протягом 2021 року «Енергоатом» непублічно перерахував цій приватній компанії вже понад 1 мільярд гривень на завершення будівництва сховища, яке досі не ввели в експлуатацію.

З розмови випливає, що частина коштів зникла, і посадовець «Енергоатому», призначений вже за президентства Володимира Зеленського, радиться, як це приховати – «закрити діри» через стару закупівлю і старого підрядника, чи через нового підрядника, залученого ним непублічно – компанію «КБР».

На сьогоднішній день остання дата здачі об’єкта в експлуатацію, яку озвучило керівництво – березень 2022-го року.

Як повідомлялося раніше, рівень радіаційного забруднення в Чорнобилі та прилеглих територіях в 1000 разів перевищує норму.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.