Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Завершилася масштабна операція з розблокування Суецького каналу (відео)

Завершилася масштабна операція з розблокування Суецького каналу (відео)

За оцінками експертів нинішнє перекриття каналу щодня затримувало світову торгівлю на суму в 9,6 мільярда доларів США.

2 хв на прочитання30 Березня 2021, 09:30
Поділитись:

Чотиристаметровий контейнеровоз Ever Given із вантажем понад 18 тисяч контейнерів із Азії до Європи, який застряг 23 березня в найвужчій ділянці Суецького каналу в Єгипті, вже знову на плаву.  У понеділок увечері буксири зуміли зрушити велетенський контейнеровоз і в такий спосіб вдалося  відновити навігацію.  

Як передає Укрінформ,  майже на тиждень судно заблокувало рух цією стратегічною транспортною артерією.

Наразі проблемний контейнеровоз буксирують до Великого Гіркого озера,  там, у природному розширенні каналу, його зможуть дослідити детально.  Судно  перевірять на морепридатність, перш ніж вирішити, чи зможе воно продовжувати намічений маршрут, повідомив оператор судна — тайванська компанія Evergreen Marine Corporation.

Зазначається, що для того, аби зрушити контейнеровоз, довелося вичерпати до 30 тисяч кубометрів піску з дна, а для спуску судна на воду використали 13 буксирів.

Щодо економічних  втрат, то Радіо Свобода зауважує, що через канал нині проходить, за різними даними, від 10 до 12 % усієї торгівлі морськими шляхами, з того близько 30 % світового обсягу контейнерних морських перевезень — побутової електроніки, меблів, одягу чи взуття, — як і повернення назад порожніх контейнерів.

Наприклад, найбільша у світі компанія морських контейнерних перевезень, данська Maersk, і друга за нею, швейцарська MSC, заявляють, що нинішня криза із Суецьким каналом призведе до одного з найбільших зривів у цій галузі за останні роки.

Більша частина торгівлі, що йде Суецьким каналом, — зернові та нафта; також значний обсяг складають нафтопродукти та зріджений газ. За оцінками, нинішнє перекриття каналу щодня затримувало світову торгівлю на суму в 9,6 мільярда доларів США.

Нагадаємо, що в Суецькому каналі  тиждень тривала рятувальна операція зі зняття з мілини 400-метрового контейнеровоза Ever Given.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.