Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Суецький канал залишається перекритим через застряглого там мегаконтейнеровоза (фото)

Суецький канал залишається перекритим через застряглого там мегаконтейнеровоза (фото)

Контейнеровоз частково зняли з мілини, але ще не відбуксирували на позицію, яка дала змогу б відновити судноплавство.

2 хв на прочитання25 Березня 2021, 10:10
Суецький канал залишається перекритим Суецький канал залишається перекритим
Поділитись:

У Суецькому каналі стартував третій день рятувальної операції зі зняття з мілини 400-метрового контейнеровоза Ever Given, який 23 березня заблокував одну з найважливіших судноплавних артерій світу, застрягши та ставши поперек каналу.

Як пише ЦТС, вчора, 24 березня, судно вдалося частково зняти з мілини, але Суецький канал все ще залишається закритим для проходу суден. Відзначається, що з обох боків каналу накопичилося не менше 150 суден, що перевозять нафту, автомобілі, товари народного споживання. Експерти галузі вже прогнозують потік страхових випадків через затримки в доставці товарів.

Повідомляється, що в операції з деблокування каналу вчора і сьогодні задіяно вісім буксирів. Напередодні контейнеровоз вдалося частково зняти з мілини та повернути його уздовж берега.

«Очікується, що рух відновляться, як тільки судно буде відбуксовано на іншу позицію», — йдеться у повідомленні GAC, дубайської компанії, задіяної в рятувальній операції.

В адміністрації Суецького каналу та в компанії Evergreen заявляють, що причиною інциденту з Ever Given стали сильний вітер і піщана буря. Один з експертів морської галузі зазначає, що аварія, ймовірно, могла бути частково викликана сильним вітром, який перетворив контейнери на палубі на величезний парус, який збив судно з курсу.

«Сила, створювана вітром, змінила курс судна», — сказав він, але додав, що людська помилка також могла бути фактором, оскільки судна перетинають канал у складі конвоїв, і жодне із суден, що стоять за Ever Given, не стикнулося з подібними проблемами.

До слова, в Австралії через повінь 40 тисяч людей евакуювали та почалося нашестя отруєних павуків (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.