Догори
Дати відгук

Заважав еко-інспекторові - сів на два роки за ґрати

Законопроєкт, який 12 січня розглянув профільний комітет, передбачає відповідальність за вчинення опору держінспектору, працівнику НПП під час виконання ними службових обов’язків.

1 хв на прочитання13 Січня 2021, 19:25
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Вчора, 12 січня, Комітет з питань екологічної політики та природокористування розглянув законопроєкт, який посилює адміністративну та карну відповідальність за зазіхання на еко-інспектора та перешкоджання його діяльності. Про це повідомив голова профільного комітету ВРУ Олег Бондаренко.

"Даний законопроєкт був напрацьований спільною Робочою групою Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерством внутрішніх справ та поданий Кабінетом Міністрів України", - сказав Бондаренко.

Йдеться про законопроєкт № 4459 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за вчинення опору та втручання в діяльність державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища, працівника служби державної охорони природно-заповідного фонду України під час виконання ними службових обов'язків". 

Він передбачає  відповідальність за вчинення опору держінспектору, працівнику НПП під час виконання ними службових обов’язків у вигляді штрафу від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також це може бути покарання у вигляді обмеження волі на строк до чотирьох років, або позбавлення волі на строк до двох років.

Якщо ж у діяльність таких інспекторів захочуть втрутитися, то на порушників чекає штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до одного року. Також у якості покарання можуть призначити арешт на строк до трьох місяців. 

Як ми писали раніше, в Україні працюватимуть електронні екологічні інспектори. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко