Догори
Дати відгук

Застуда не від холоду: як захистити свій організм від сезонних недуг

Деякі міфи щодо лікування та профілактики не такі вже й міфи.

3 хв на прочитання24 Грудня 2021, 22:22
Поділитись:

Ми звикли вважати нежить і біль у горлі наслідком переохолодження. Але насправді те, що взимку ми хворіємо частіше, насправді пояснюється значно складнішими причинно-наслідковими зв’язками між застудою та холодом, пояснює «Сучасна газета».

Застудою ми називаємо доволі великий перелік захворювань органів дихальної системи. В холодні пори року вони спіткають практично кожного, тому виникає оманлива думка, що саме низькі температури виступають рушійними провокаторами сезонних епідемій. Холод і справді має низку негативних наслідків на організм людини — передусім ідеться про порушення кровообігу та, як наслідок, погіршення харчування тканин. Це призводить до зниження імунітету, але на розвиток застуди впливає лише посередньо. Адже жодне інфекційне захворювання не виникне без наявності збудника  вірусу, бактерії чи інших патогенних мікроорганізмів, наголошує «Сучасна газета».

Низькі температури та підвищена вологість повітря — надзвичайно сприятливе середовище для розвитку збудників інфекційних захворювань. Орім того, з настанням холодів ми частіше перебуваємо в закритих приміщеннях, рідше провітрюємо кімнати та якість нашого харчування помітно знижується. Ці та інші причини також мають суттєвий вплив на стан імунної системи. Дні стають коротші, сонячного світла, завдяки якому організм синтезує вітамін D, стає значно менше. На цьому ж фоні погіршується і загальний психоемоційний стан. Хронічний стрес або ж тривале перебування в пригніченому стані також доволі зменшує наші захисні ресурси.

Застуду і грип викликають віруси, а холод і протяги — тільки додаткові чинники, що ослаблюють імунну систему організму, наголошує лікар УЗД Ірина Рибалко.

Вона нагадує, що, аби вилікувати застуду чи грип, а також захистити свій організм від сезонних недуг, важливо знати, які «ліки» працюють, а які — лише народна вигадка.

Мед — чудо-ліки. Мед справді корисний, але, на жаль, від вірусних інфекцій не вбереже — проте допоможе полегшити перебіг хвороби. Тільки слід пам’ятати, що мед — сильний алерген.

Під час хвороби слід посилено харчуватися. Перетравлювання важкої білкової або жирної їжі вимагає забагато енергії, необхідної організму для боротьби з вірусами. Під час хвороби в раціоні потрібні легкозасвоювані продукти: риба, овочі, фрукти, овочевий бульйон.

При ГРВІ потрібні антибіотики. Небезпечна помилка! Антибіотики безсилі проти вірусної інфекції. Застосування антибіотиків, коли в них немає необхідності, завдає серйозної шкоди здоров’ю. Однак якщо до вірусної інфекції приєдналася бактеріальна, в цьому випадку можна вдатися до антибіотиків. Але тільки під контролем лікаря.

Лазня і сауна знищать інфекцію. Якщо ви вже хворієте, ці процедури тільки послаблять ваш організм. Проте лазня і сауна дуже ефективні для профілактики застудних захворювань.

Також ми розповідали про секрети теплоти: як зігрітися в морози.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Гороскоп на 5 квітня 2025 року
Гороскоп на 5 квітня 2025 року: поїздки, подорожі та початок нових справ
6 хв на прочитаннягодина тому
Фото з відкритих джерел
Великодні яйця такі дорогі, що американці фарбують картоплю
4 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Як захистити молоді сходи від несподіваного похолодання: прості та креативні способи
4 хв на прочитання3 години тому
Посилення покарання за підпали: нові штрафи та терміни ув'язнення. Фото: ДСНС
В Україні хочуть значно посилити покарання за підпали лісів та сухостою
1 хв на прочитання4 години тому
«Кошмар коктейльної вечірки»: науковці дослідили, як 2000 кажанів водночас протискаються крізь вузький отвір печери
3 хв на прочитання5 годин тому
Кабмін звільнив держсекретаря Міндовкілля
1 хв на прочитання6 годин тому
У Румунії камінь, який служив оберегом будинку 30 років, виявився скарбом на 1 млн доларів
1 хв на прочитання6 годин тому
Польський гірський курорт змушений скасувати "кліматичний збір" через... жахливе повітря!
3 хв на прочитання7 годин тому