Догори
Дати відгук

Застарілою українською ГТС можуть постачати водень до Німеччини

Однак це небезпечно

2 хв на прочитання20 Серпня 2020, 12:40
Image by David Mark from Pixabay Image by David Mark from Pixabay
Поділитись:

Українська газотранспортна система невдовзі може виявитись «газоводневотранспортною» - Україна обговорює можливість транспортування нею водню до Німеччини. Про це заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає Ліга.Бизнес.

За словами чиновника, Німеччина буде найбільшим ринком споживання водневої енергетики, а Україна може стати надійним постачальником водню в ЄС, в тому числі, в Німеччину.

"Ми домовилися, що співпраця з Німеччиною продовжиться у вигляді розробки дорожньої карти розвитку енергетичного партнерства і буде проведено дослідження по можливості використання газотранспортної системи України для транспортування водню", - уточнив Кулеба.

Міністр вважає, що подібна співпраця буде припускати інвестиції в модернізацію газотранспортної системи України.

"Це, по суті, нова хвиля енергетичного розвитку України, як частини енергетичного простору ЄС", - заявив Кулеба.

GreenPost нещодавно розказував, що виробництво водню і його транспортування, насправді, досить небезпечний процес, який вимагає надзвичайної точності і обережності. А старі газогони, які для цього не призначені, є особливо небезпечними для такого транспортування.

«Водень - вибухонебезпечний газ, величезну небезпеку він становить, змішуючись із киснем. Водень - летюча сполука, легша за природний газ у 3 рази і в 14 разів легша за звичайне повітря», -  розповів Директор регіональної газової компанії Олег Ніконоров.

З ним погоджується голова Експертної ради з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський:

"Головне - подбати про безпеку. Якщо йде витік природного газу - це небезпечно, але з воднем це набагато небезпечніше. 4% водню плюс кисень - це гримучий газ, вибухонебезпечна суміш", - вважає експерт.

Розмови про транспортування водню до Європи ведуться українськими урядовцями регулярно, однак про небезпеки такого заходу застерігають переважно не вони, а сторонні експерти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.