Догори
Дати відгук

Гірські масиви можуть бути багаті на водень, - вчені

Дослідники вже розробляють плани пошуку водню в Альпах, на Балканах та Піренеях.

2 хв на прочитання29 Березня 2025, 16:18
Фото: австрійські Альпи / Pexels Фото: австрійські Альпи / Pexels
Поділитись:

Вчені виявили великі поклади природного водню в гірських хребтах. Це відкриття може стати важливим кроком до реального переходу людства на чисту енергетику. Такі результати дослідження міжнародної групи вчених, повідомляє Science Advances.

Науковці встановили, що гірські хребти можуть містити величезні запаси водню, який утворювався протягом мільйонів років. Це відкриття дає зелене світло для використання нового, чистого джерела енергії. Хоча цей газ можна виробляти й штучно, цей процес складний, дороговартісний. Та погано те, що він супроводжується викидами парникових газів, що робить його поганою альтернативою використанню викопного палива. Натомість природні резервуари з воднем - кардинально інша справа.

Геофізик Саша Бруне зазначив, що нове дослідження допомагає зрозуміти середовища природного утворення водню, і вказує на важливість дослідження міграції водню та мікробних екосистем, що його споживають.

Дослідники зосередилися на серпентинізації – процесі, коли мантія Землі взаємодіє з водою, утворюючи водень. Цей процес особливо поширений в гірських хребтах, де тектонічні плити зсуваються одна на одну, що підвищує ймовірність утворення водню в 20 разів.

Фото: гори Балкани / Pexels

Завдяки цьому відкриттю, наземні гірські хребти можуть бути простішими для доступу, ніж підводні океанічні. Вже розробляються плани пошуку водню в Альпах, на Балканах та Піренеях.

Структурний геолог Френк Цваан підкреслив важливість розробки нових стратегій для дослідження природних запасів водню. Хоча дослідження не дає точних оцінок обсягів енергоресурсу, попередні роботи вказують, що водень в Піренеях може забезпечити потреби півмільйона людей щорічно. Це відкриття може призвести до створення нової індустрії природного водню.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.