Книг з тайм-менеджменту безліч. Тільки неважливо, як розумно розпланований день, якщо ми тупо витріщаємося в одну точку, говорить маркетолог, психолог Микола Молчанов.
Він наголошує, що мало знати, що і коли робити — ще потрібні сили для виконання цих завдань. А джерел енергії не так уже й багато. Одне із п'яти основних — сон.
До того ж ми знаємо, що і після шостої години сну зовсім не вирубатимемося на ходу. Ні, прокинемося і відпрацюємо весь день. Ось ми й лягаємо пізніше», — говорить психолог.
Він пояснює, що це дуже складно змінити. Ми вважаємо, що втрачаємо годину. А насправді, внаслідок хронічного недосипання, жертвуємо якістю решти 23 годин. Працюємо повільніше, підтуплюємо. Більше злимося. Страждає і відпочинок, через який ми відкладаємо сон — перевага надається пасивним розвагам.
«Спрощуючи, ми могли б кроликами-енерджайзерами гасати на роботі, влаштувати вечір, наповнений враженнями. Але міняємо це на зайву годину, проведену в знемозі на дивані», — наголошує маркетолог.
Він підкреслює, що відбій о десятій і підйом о шостій відсіче купу соціальних активностей. Тому бажано налаштувати власний режим, який забезпечить такі важливі для нас вісім годин сну. Але також слід враховувати, що дотримуватися режиму значно важче, ніж його налаштувати.
Також ми розповідали, що заважає заснути і як цьому можна зарадити.