Догори
Дати відгук

За останні 5 років посівні площі під кавунами скоротилися на 10 % 

Імпорт кавунів також є, але він незначний і перебуває на рівні 1 % загального українського фонду споживання.

1 хв на прочитання25 Серпня 2021, 13:46
 Pixabay Pixabay
Поділитись:

В розпалі сезон одних із найпопулярніших літніх ласощів — кавунів. В Україні вирощується приблизно 400 тис. т кавунів, — 38 % цього обсягу вирощується в Херсонській області. За останні п’ять років посівні площі під кавунами скоротилися на 10 % і в 2020 році становили 46,5 тис. га.

«Минулого року приблизно 8 % вирощених кавунів було експортовано. Через значну вагу цього товару, основними покупцями були країни, що розташовані географічно поряд з Україною. Основні країни-імпортери українських кавунів у 2020 році були Молдова (29 % української експортної виручки), Польща (21 %), Латвія (17 %), Литва (15 %) і Білорусь (10 %). Імпорт кавунів також є, але він незначний і перебуває на рівні 1 % загального українського фонду споживання», — розповідає Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Щодо світового виробництва кавунів, то 80 % їх вирощується в Азії. Це цілком закономірно, адже для вирощування кавунів потрібна велика кількість сонячного світла та тепла. Однак полюбляють його практично всі країни світу.

Згідно з даними FAOstat, світовим лідером зі споживання кавунів є мешканці Вірменії (47 кг на рік на людину), далі йде Албанія (43 кг), Гаяна (28 кг), Туркменістан і Чорногорія (по 27 кг на людину на рік). Рівень споживання кавунів в Україні залишається відносно низьким — приблизно 4 кг на людину на рік.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.