Догори
Дати відгук

За чий рахунок самоізолюються українці?

І чому самоізолюватися можуть дозволити собі не всі.

1 хв на прочитання12 Листопада 2020, 10:32
Поділитись:

Дедалі більше українців із підозрою на COVID-19 ідуть на самоізоляцію, утримуючись від контактів з іншими, щоби зменшити ризик інфікування. Не всі при цьому можуть виконувати свої службові обов’язки дистанційно. Хто ж має оплатити українцеві два тижні вимушеної відсутності на роботі?

Керуючий партнер юридичної компанії «Альянс правових сил» Віталій Собкович у своєму коментарі GreenPost нагадав, що, за роз’ясненням Кабміну, при самоізоляції сума виплат від Фонду соціального страхування складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу та 100% – для медичних працівників. Але при цьому перші 5 днів самоізоляції оплачуються роботодавцем – ФССУ підключається лише на шостий день.

Однак ці нарахування, за словами юриста, відбуваються не автоматично – допомога по тимчасовій непрацездатності через ізоляцію від коронавірусної хвороби фінансується ФССУ на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням відповідної причини непрацездатності за кодом 11. На період карантину відкрити листок непрацездатності можливо у дистанційному режимі – для цього достатньо звернутися до свого сімейного лікаря в телефонному режимі.

«Але у більшості випадків усе визначається разом із конкретним роботодавцем. Не всі роботодавці мають можливість оплачувати такі лікарняні і часто офіційно звільняють працівників і переходять у тінь», – говорить Віталій Собкович.

Раніше ми писали, що роботодавці, які відмовили працівнику в самоізоляції, відповідатимуть за це.

Також ми розповідали, що робити, якщо ви контактували/перехворіли/доглядаєте хворого на COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost