Догори
Дати відгук

ЮНІСЕФ оголошує екстрений тендер на закупівлю вакцини проти віспи

Нинішній спалах може бути більш небезпечним варіантом вірусу.

2 хв на прочитання02 Вересня 2024, 08:24
Сліди перенесеної віспи у дитини в Бурунді. Фото: Ngendakumana Evrard/Reuters Сліди перенесеної віспи у дитини в Бурунді. Фото: Ngendakumana Evrard/Reuters
Поділитись:

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ оголосив екстрений тендер на закупівлю вакцини для кількох країн у рамках боротьби з епідемією вітряної віспи. Про це розповідає Die Zeit.

«Екстрений тендер має на меті забезпечити негайний доступ до наявних вакцин проти вітряної віспи та збільшити обсяги виробництва. Залежно від попиту, виробничих потужностей виробників і фінансування, можуть бути досягнуті домовленості про постачання до 12 млн доз до 2025 року», — заявив ЮНІСЕФ у суботу спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), альянсом вакцин Gavi та Африканськими центрами з контролю та профілактики захворювань (Africa CDC).

У рамках тендеру ЮНІСЕФ планує укласти угоди на постачання із застереженнями. Це дозволить гуманітарній організації ООН «закупити та відправити вакцини без затримок, щойно країни та партнери забезпечать фінансування, підтвердять попит і готовність, а також дотримаються регуляторних вимог для отримання вакцин».

В Африці наразі зростає кількість випадків захворювання та смертей від вітряної віспи. Цього року в Демократичній Республіці Конго було зареєстровано понад 18 000 підозрюваних випадків захворювання на вітряну віспу та 629 смертей. Починаючи з липня, крім Демократичної Республіки, випадки захворювання були зареєстровані в Конго, Бурунді, Кенії, Руанді та Уганді.

У середині серпня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я міжнародного рівня. Існують побоювання, що нинішній спалах є більш небезпечним варіантом вірусу. Перший випадок у Європі був виявлений у Швеції два тижні тому.

Вірус Mpox (мавпяча віспа) передається через тісний фізичний контакт. Захворювання може викликати шкірний висип і лихоманку.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.