Цьогорічні ціни на мед вищі у порівнянні з попередніми роками. Це, зокрема, пояснюється холодним і дощовим травнем: замість качати травневий мед, бджолярі змушені були підгодовувати бджіл.
Пасічники з досвідом не радять не вірити тим брендам, які проводять ярмарки з продажу травневого меду.
"Найімовірніше вони продають минулорічний продукт, причому це швидше за усе це соняшниковий або ріпаковий мед", - повідомив GreenPost пасічник з Чернігівщини Олексій Журило.
У спеціалізованих групах соцмереж повідомляють, що готові або вже продають цьогорічний мед по ціні від 120 до 180 гривень за кілограм. Також називають ціни на соняшниковий та рапсовий мед. Вони – нижчі. Також вказуються закупівельні (оптові) ціни, які ще нижчі.
За словами власника пасіки «Деснянські медозбори» Сергія Щербака, на Київщині кінець весни для бджолярів був невдалим.
"В другій половині травня всі медові запаси були вичерпані і бджоли почали викидати "розплід" - незапечатаних личинок. В такому випадку на промислових пасіках сім’ї підгодовують. Добре, якщо для підгодівлі використовується медова "сИта" - розчин меду у воді. Якщо підгодівля ведеться цукровим сиропом, то в подальшому сліди цукру можуть бути зафіксовані в меді під час перевірок якості продукції експортерами із відповідним репутаційним втратами. Щоправда, ризик таких знахідок незначний, оскільки основний мед, що здають експортерам - це мед із соняшника, який буде цвісти з кінця червня майже по вересень", - повідомив бджоляр.
Як ми вже писали, на сьогодні для пересічного споживача не існує надійних способів, які дозволяють визначити якість меду при його придбанні. Тож убезпечитися можна лише купуючи продукцію у тих виробників, які вже довели свою надійність.