Яких помилок можна припуститися при носінні контактних лінз
Для очищення поверхні лінз від бруду, знезараження та зволоження потрібно застосовувати спеціалізовану рідину.
Чого не можна сказати про окуляри.
Зміст
- Лінзи на рогівці очі під час сну
- Гігієнічні процедури у лінзах
- Похибки у процесі очищення лінз
- Ігнорування терміну придатності виробу
- Запізнена зміна контейнера для зберігання
Однак незважаючи на поширеність цього зручного медичного виробу багато людей припускаються маси помилок при їх експлуатації, які здатні погіршити зір або стати причинами розвитку недуг зорового органу.
Лінзи на рогівці очі під час сну
Дуже багато носіїв контактних лінз дозволяють собі спати не знімаючи їх. Почасти ця помилка відбувається через банальну лінощі, або люди вважають, що виробом з позначкою «для довгострокового носіння» можна користуватися цілодобово.
Але, незалежно від причини, людина повинна знати, що така помилка призводить до синдрому сухого ока, кон’юнктивіту, запалень та інших проблем. У нічний час очі повинні очищатися природним способом за допомогою сльози, а не закриті оболонкою.
Гігієнічні процедури у лінзах
Цей медичний виріб в жодному разі не можна контактувати з водою. Особливо з хлорованою. Лінзи, що знаходяться в очах у момент прийому людиною душу, можуть сильно прилипнути до нього, поранити рогівку через деформацію, або стати причиною поширення мікробів, які потраплять у простір між нею та оком.
Якщо людина не може обійтися без коригувального засобу, то на якийсь час душа їй варто придбати окуляри.
Похибки у процесі очищення лінз
Для очищення поверхні лінз від бруду, знезараження та зволоження потрібно застосовувати спеціалізовану рідину. Вода чи будь-які інші рідини заборонені. Перед процедурою потрібно добре помити руки, просушити рушником, провести процедуру очищення розчином, обполоснути лінзи ще раз і помістити їх в контейнер для зберігання.
До речі, розчин для медичного виробу також повинен змінюватися регулярно. Інакше у ньому розмножаться бактерії.
Ігнорування терміну придатності виробу
Іноді люди носять лінзи, які відкрили рік тому, посилаючись на те, що одягли їх лише кілька разів. Це теж велика помилка, оскільки вони мають свій термін придатності. Як тільки він спливає, необхідно провести заміну.
Виробники дають гарантію безпеки на свої вироби лише у тому випадку, якщо споживач не порушує терміни придатності та правила зберігання. Старі лінзи втрачають міцність, еластичність, здатні пошкодити рогівку очей, викликати свербіж та запалення.
Запізнена зміна контейнера для зберігання
У пластикового виробу теж є термін придатності. Фахівці рекомендують міняти його 1 раз на квартал. За наявності пошкоджень він підлягає негайній заміні. В іншому випадку контейнер стане місцем розповсюдження бактерій.
До того ж його потрібно щодня обробляти розчином для лінз, добре просушувати. Інакше процедура очищення самих виробів марна.
Носіння контактних лінз це насамперед відповідальність за здоров’я своїх очей. Недбале ставлення може призвести до розвитку захворювань, які буде складно вилікувати навіть за допомогою фахівця.