Догори
Дати відгук

Які основні ознаки нестачі в організмі вітаміну В9

Медики попередили, що це загрожує людині розвитком анемії.

2 хв на прочитання31 Грудня 2020, 06:20
Поділитись:

Дефіцит вітаміну B9 в організмі людини може призвести до розвитку фолієвої анемії, за якої не виробляється достатньої кількості червоних кров'яних тілець. Одна з ознак цього порушення — підвищена дратівливість. Фолієва анемія, яка характеризується нестачею фолієвої кислоти, означає, що тканини та органи тіла насилу отримують кисень, якого вони потребують. Внаслідок цього організм починає працювати неефективно та підвищується ризик небезпечних ускладнень, включаючи серцеві захворювання, а також проблеми з нервовою системою. Про це попереджають медики, повідомляє Medical News Today.

«Є декілька причин розвитку фолієвої анемії. Це може бути наслідком нездорового харчування, хвороби, зловживання алкоголем і вживання деяких ліків. Від дефіциту фолієвої кислоти страждає приблизно кожна десята людина віком від 75 років і старше й кожна двадцята віком від 65 до 74 років», — розповіли лікарі.

Експерти підкреслюють, що в разі підозри на дефіцит вітаміну B9 необхідно звернутися до терапевта і зробити аналіз крові, що дає змогу уточнити наявність або відсутність проблеми. Раннє виявлення та корекція фолієвої анемії знижує ймовірність розвитку важких патологій.

Говорячи про ті ознаки, які можуть вказувати на дефіцит вітаміну B9, фахівці виділили дратівливість. Якщо людина з будь-якого приводу проявляє невдоволення, гнів, образливість, та не в змозі впоратися з негативними емоціями й нервозністю, має сенс відвідати лікаря і перевіритися на вміст фолієвої кислоти та вітаміну В9.

Іншими можливими ознаками фолієвої анемії через дефіцит вітаміну B9 є такі симптоми:

  • слабкість і втома,
  • проблеми з концентрацією,
  • зниження когнітивної функції, погіршення розумових здатностей, нездатність швидко міркувати,
  • головні болі,
  • виразки в роті або на язиці.

Також медики попереджають, що вітамін B9 не може накопичуватися в організмі, тобто його необхідно регулярно отримувати. Кращим способом підтримувати оптимальний рівень важливої речовини є споживання продуктів, багатих на фолат. До них належать шпинат, брюссельська капуста, спаржа, авокадо, квасоля та печінка.  

Нагадаємо, що лікар назвав три основні причини низького імунітету.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я