На курячому бульйоні можна зварити різні перші страви, наприклад, легкий яєчний суп із вермішеллю. При цьому більшості людей подобається, щоб бульйон був прозорим і золотистим, з насиченим смаком та ароматом.
Як пише Апостроф, щоб бульйон не став каламутним, ніколи не дозволяйте йому сильно кипіти. Зменшіть вогонь, щоб маленькі бульбашки ледь піднімалися на поверхню. В процесі закипання пінку з бульйону потрібно знімати акуратно та ретельно. Пінка - це білок, що згорнувся від високої температури. Сам він і робить бульйон каламутним.
Якщо пінка опустилася на дно, додайте в бульйон склянку холодної води і, коли вона піднімається, акуратно зніміть її ложкою. Для насиченого смаку та запаху бульйону варити домашню курку потрібно 3-4 години. Якщо ви варите бульйон із півня, час приготування збільшується до 4-6 годин. Посоліть курячий бульйон через 1 годину після закипання, а через 2 години додайте овочі.
Замість звичайного обсмажування спробуйте розрізати цибулю та моркву і "пропекти" їх у сковороді без олії. Коли бульйон звариться, процідіть його через друшляк або сито з марлею, складеною в кілька шарів. Так курячий бульйон буде прозорим та золотистим. У поєднанні з ароматними травами він стане ідеальною першою стравою на обід.
До речі, курячий бульйон можна заморозити в одноразових стаканчиках або пластикових пляшках. Коли вам потрібно буде приготувати суп, для цього вистачить 20 хвилин.