Як зменшити негативний вплив переходу на зимовий час: поради лікаря
Для пристосування до змін організму знадобиться один-два тижні.
Сьогдоні о 4.00 Україна перейшла на зимовий час, перевівши годинники на годину назад. Узимку нардепи обіцяють прийняти остаточне рішення про те, чи залишиться зимовий час постійним. А поки що чергове «переведення стрілок» знову створило українцям джетлаг.
Лікар приватної практики Руслана Вовк розповіла, що у тих, хто не встиг підготувати організм до переведення часу, можуть проявитися проблеми зі здоров’ям, як-от порушення сну, порушення серцево-судинної функції, зміни в емоційному стані (в період переходу навіть зростає ймовірність трагічних випадків), головний біль, зменшення працездатності.
Тому Руслана Вовк дає кілька порад, як зменшити негативний вплив від переходу на зимовий час.
- Сон – це найкращий спосіб захиститись від негативних наслідків. Намагайтеся спати не менше 7-8 годин. За 1-1,5 години до сну краще не користуватися гаджетами, адже вони навпаки активізують діяльність мозку та збуджують нервову систему.
- Гуляйте. Сонячне світло допоможе призвичаїтись до змін.
- Уникайте стресу та перевтоми. Важливі справи краще перенести на інші дні.
- Харчуйтесь правильно. Здорова їжа допоможе організму швидше впоратися зі зміною часу.
«Особливу увагу слід звернути на своє самопочуття людям з серцево-судинними хворобами. Адже після зміни часу збільшується ймовірність настання серцевого нападу», — наголошує Руслана Вовк.
Вона розповідає, що для пристосування до змін організму знадобляться один-два тижні. Але якщо за цей час ви так і не змогли оговтатися, то краще зверніться до свого лікаря.
Раніше ми писали, як готуватися до переходу на зимовий час.