Догори
Дати відгук

У ніч проти 31 жовтня Україна перейде на зимовий час: коли переводити годинники

Більшість систем і цифрових годинників переводять «стрілки» автоматично, але якщо є звичайні настінні годинники чи будильники "старого зразка", їх треба перевести.

1 хв на прочитання30 Жовтня 2021, 11:00
Поділитись:

В неділю о четвертій ранку годинник треба перевести на годину назад.

Щорічний перехід на літній час і повернення на зимовий використовують сьогодні майже у 60 країнах світу. Тоді як приблизно 140 країн або ніколи не послуговувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики.

В Україні годинники переводять уже чотири десятиліття — з 1981 року. Утім дедалі частіше постає питання відмови від часових стрибків. Адже дослідники доводять шкоду такого процесу на здоров'я людини. Критиків ідеї переводити годинник то на годину вперед, то на годину назад також не бракує. Тим більше що науковці вважають, що сезонне переведення годинників негативно впливає на здоров'я — адже це змінює біологічні ритми людини. 

Зміна часу може спровокувати розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, бо вона змінює наші біологічні ритми. Дискусії з цього приводу роками точаться в Україні, проте одностайного рішення й досі немає.

Нагадаємо, що народні депутати провалили голосування за  законопроєкт про скасування сезонного переведення годинників.  

До слова, кардіолог радить, що робити, якщо не можеш виспатися.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.