Догори
Дати відгук

Як зігрітися, коли холодно: кілька лайфхаків, які допоможуть зробити оселю теплішою

Попереду сувора зима, але ми можемо зробити її менш суворою.

2 хв на прочитання28 Листопада 2022, 18:03
Поділитись:

Уже зрозуміло, що ця зима буде для українців суворою незалежно від того, якої позначки сягнуть температурні показники. Що ж можна зробити, аби зробити її менш суворою? Якщо централізоване опалення буде просто поганим, може вистачити тільки заходів з утеплення. Про них розповідає «Рубрика».

Насамперед варто утеплити вікна та двері. Якщо вікна старі і є фінансова можливість — замінити їх на сучасні склопакети. Перевірте наявність щілин під підвіконням, якщо вони є — заповніть утеплювачем. Віконні щілини у старих вікнах також можна заповнити силіконовими герметиками або прогумованим ущільнювачем. Навіть якщо щілин немає, через саме скло у вікні втрачається до 14 % тепла, тож на скло за допомогою фена можна наклеїти теплозберігаючу плівку. Вона прозора і пропускає світло. Ще дієвішою стане пухирчаста плівка. Вона забере більше світла, та й на вікнах виглядає не дуже естетично, але ефективно зменшує тепловтрати. Для утеплення вікон:

  • Візьміть пухирчасту плівку й обріжте її за розміром скла.
  • Приклейте плівку до вікна за допомогою будь-якого мильного розчину: шампуню, засобів для посуду тощо. Засіб потрібно розвести, залити в пульверизатор і нанести на скло.
  • Плівка клеїться пухирчастою стороною до вікна.

Перевірте, щоби двері щільно прилягали до дверної коробки. Зробіть міжкімнатні пороги, якщо їх нема. На підлогу на зиму доцільно підготувати килими. Якщо збереглися настінні — теж стануть у пригоді. З килимами буде значно тепліше.

Втім, утеплювати стіни краще ззовні, оскільки через перепад температури можлива поява конденсату під утеплювачем, а конденсат у квартирі — це потенційне джерело поширення плісняви. Але якщо неможливо провести роботи ззовні, то утеплитися зсередини — це набагато краще, ніж не зробити нічого. На останньому поверсі важливо утеплити ще й стелю.

Подбайте про достатню кількість додаткових ковдр і теплого одягу — дутих курток і штанів, термобілизни, шапок, рукавичок, шкарпеток. Також можна заздалегідь придбати спальні мішки.

Також ми розповідали, як підготуватися до блекауту: кілька корисних порад.

Окрім того, ми писали про те, як не мерзнути надворі: ТОП-5 простих правил врятують вас від холоду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго