- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Як захистити домашнього улюбленця від стресу в новорічні свята й не тільки: німецький досвід
Як захистити домашнього улюбленця від стресу в новорічні свята й не тільки: німецький досвід
Новорічний шум викликає паніку у домашніх і диких тварин — деякі з них тікають за сотні кілометрів.
Законодавча заборона використання петард та іншої піротехніки не гарантує того, що в новорічну ніч (як і напередодні) ми не почуємо «салютів». Петарди і ракети викликають багатогодинний шум і спалахи світла — а отже, жах у домашніх і диких тварин. Але, правильно підготувавшись, ми можемо врятувати тварин від стресу. Die Zeit ділиться досвідом Німеччини.
Створіть затишне місце
Німецька асоціація захисту тварин радить господарям створювати зони, вільні від петард. Це пов'язано з тим, що тварини особливо чутливо реагують на шуми. Раптовий, незнайомий шум лякає їх. Також може статися пошкодження слуху.
Вікна, двері й, по можливості, жалюзі в будинку повинні бути закриті в новорічну ніч, щоб шум і спалахи світла були приглушені. Фоновий шум від телевізора чи радіо також може допомогти замаскувати зовнішні шуми.
Власники дрібних тварин і птахів повинні розмістити вольєри і клітки в якомога тихішому приміщенні й на деякій відстані від вікна, а також накрити їх тканиною. Вольєри на відкритому повітрі слід відгородити і захистити від феєрверків.
Враховуйте, що це може статися коли завгодно
Власникам домашніх тварин слід вигулювати собак на повідку в населених пунктах, оскільки звуки від петард тощо можуть викликати у них панічну втечу. Результатом цього часто стають нещасні випадки, спричинені розгубленою твариною.
Заспокоюйте
Страх також може розладнати шлунок або викликати надмірну реакцію у чотирилапих друзів. Постійна відмова від їжі, діарея, сильне тремтіння чи безперервне виття — типові ознаки. Всім, хто хоч раз спостерігав у свого собаки такий «передноворічний невроз», слід відвести чотирилапого улюбленця до ветеринара. Він може виписати заспокійливі таблетки чи краплі, щоби полегшити наслідки такої тривоги. Однак часто допомагає, якщо знайома людина залишається з твариною в стресовій ситуації.
Приділіть увагу диким тваринам
Шум є фактором стресу не тільки для домашніх тварин, а й для диких тварин у лісах, на луках і фермах. Наприклад, коні на пасовищі ризикують впасти в паніку і втекти.
Дослідження Макса Планка щодо довгострокового впливу новорічних феєрверків на диких гусей показують, що птахи реагують на них зі страхом і панікою, відлітають із місць гніздування і відступають у менш населені райони, здійснюючи перельоти, довжина яких може сягати сотень кілометрів. Навіть через кілька днів після новорічної ночі гуси не повернулися до своєї звичайної поведінки. На думку дослідників, це може вплинути на їхні шанси на виживання, принаймні в умовах суворої зими.
Більше новин читайте на GreenPost.