Як з’ясувати, якого гормону бракує, і що робити при дисбалансі гормонів в організмі

5 хв на прочитання30 Березня 2022, 07:43

Визначити свій гормональний тип і нормалізувати гормональний дисбаланс цілком можливо.

Існує чотири важливі гормони: адреналін, холін, серотонін, тироксин. У звичайному розміреному житті їхній дисбаланс практично непомітний. Але в результаті стресів, в яких виявляється сучасна людина, вона стає очевидною, змінюється харчова поведінка. Одні з нас починають нервово поглинати все, що трапляється під руку, а іншим шматок не лізе в горло. У такі моменти життя необхідно змінити харчування, спираючись на продукти, що підходять саме вашому гормональному типу. Тоді можна повернути втрачену рівновагу і заодно заповнити дефіцит гормону, що бракує, тим самим уникнути коливань ваги. Як це зробити, розповідає Medgis.

Як визначити свій гормональний тип?

Перший тип. Адреналін

Відмітні особливості. Як правило, такий тип характерний для сов, які вранці не можуть прокинутися без чашечки бадьорої, ароматної кави. У періоди хвилювань і стресів вам завжди потрібно щось жувати, причому часто ви віддаєте перевагу солодкому. У вас спостерігається підвищена пітливість. Вам важко в такі моменти на чомусь сконцентруватися.

Якщо ви в описаному типажі впізнали себе, вам не вистачає адреналіну.

Що робити. Вам слід відмовитися від алкоголю, сиру, а також страв, приготованих з додаванням оцту, оскільки останні містять гістамін, який провокує запальні процеси. А допоможе відновити рівновагу та рівень адреналіну амінокислота — тирозин. Гарними джерелами тирозину є горіхи (арахіс) та боби.

Вранці краще замінити чашку кави зеленим чаєм, він бадьорить не гірше! Якщо вранці у вас відсутній апетит, то все ж таки не варто пропускати сніданок, щоб не уповільнювати метаболізм. З'їжте хоча б склянку йогурту.

Вдень ви можете харчуватися як завжди, ваш обід повинен складатися як мінімум з трьох страв: з першого супу, з другого шматочка м'яса або риби з гарніром і третього овочевого салату.

А ось вечеря повинна містити білкову їжу — шматок риби чи м'яса.

Другий тип. Холін

Відмітні особливості. Ви завжди при собі маєте список справ, інакше щось забудете і проґавите. Вас легко вивести з рівноваги, навіть невеликі переживання викликають у вас нервозність та занепокоєння. Іноді це супроводжується запорами, шумом у вухах.

Якщо ви належите до цього типу, то вам потрібно поповнювати організм холіном — гормоном, який відповідає за настрій і пам'ять.

Що робити. Почніть свій день із правильного сніданку, добре, якщо це буде омлет або варені яйця. Річ у тім, що яйця — це продукт, що містить багато холіну. Тому, правильно поснідавши, ви не тільки налагодите травлення, а й підготуєте мозок до вирішення робочих завдань.

Майте завжди з собою жменю гарбузового насіння, воно допоможе вам упоратися з наростаючим почуттям тривоги, зніме внутрішній дискомфорт.

На обід та вечерю вам корисно з'їсти страву, яка містить боби або рибу. А ввечері корисно випити заспокійливий чай із мелісою чи м'ятою.

Третій тип. Серотонін

Відмітні особливості. У стані стресу ви можете пропустити сніданок з обідом і лише ввечері згадати, що нічого їли протягом цілого робочого дня. Увечері через повний шлунок до вас довго не приходить сон. Вас часто мучить безсоння, не залишає почуття тривоги.

Якщо ви впізнали себе і хочете зрозуміти, якого гормону не вистачає організму, знайте: це серотонін.

Що робити. Амінокислота триптофан є основним будівельним матеріалом «гормону щастя» серотоніну та «гормону спокою» — меланіну. Дуже корисно розпочати свій день із тарілки каші та фруктів. А найкращим перекусом протягом дня буде жменька горіхів.

В обід не забудьте окрім основних страв з'їсти тарілку овочевого салату, заправленого оливковою олією з додаванням насіння соняшника (вони багаті на Омега-3 жирні кислоти). Майте хоча б раз на тиждень у своєму раціоні рибу жирних сортів — лосось, форель, сардини. Особливо корисно їсти тунця, у цій рибці найбільше знаходиться триптофан. Також майте на увазі, що серотонін міститься в горіхах (особливо на нього багаті волоський горіх і мигдаль).

Четвертий тип. Тироксин

Відмітні особливості. Якщо у вас почало випадати й сіктися волосся, шкіра схильна до сухості, часто виникають проблеми з травленням (зокрема випорожненням), можуть набрякати ноги через затримку рідини в організмі, ви швидко втомлюєтеся, весь час мерзнете — це ознаки нестачі тироксину, важливого гормону щитовидної залози, який відповідає за обмін речовин в організмі.

Що робити. Вам необхідно налягати на продукти, в яких міститься амінокислота тирозин, а також підвищений вміст цинку, йоду, селену. На ці речовини багаті всі білкові продукти (йод містять морепродукти (окунь, тріска, хек), а цинк — яловичина, баранина, телятина, устриці, краб, шоколад, арахіс), тому кожен прийом їжі вони повинні бути на вашому столі. Ідеальним сніданком для вас буде порція сиру із фруктами по сезону.

В обід добре сісти теплий салат із сочевицею, а на вечерю — пісну рибу чи м'ясо.

 

Крім збалансованого харчування, приборкати гормони вам допоможе фізкультура та спорт. Адже саме рух сприяє зняттю стресу та напруження, підвищує настрій. Виберіть для занять улюблений вид спорту — тільки в цьому випадку ви будете займатися із задоволенням та отримаєте найкращий результат.

Також ми розповідали про п'ять вуглеводів, яких слід уникати жінкам після 50, аби схуднути.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: