Як виспатися лише за кілька годин?
Існують різні способи висипатися краще й витрачати на це менше часу.
Якщо одній людині необхідно спати 8-9 годин, іншій достатньо 4 годин, щоб виспатися. Одні не висипаються, якщо лягли спати не пізніше 23:00, інші ж чудово почуваються, лягаючи спати після півночі.
Ось декілька заходів, які дозволять вам поліпшити якість сну:
- Допоможе краще заснути просто повільне і глибоке дихання. Оскільки уві сні дихання сповільнюється, почніть так дихати ще перед сном, закотивши очі. Це сприятиме виділенню мелатоніну.
- Обдуріть підсвідомість. Психотерапевт Джулі Херст рекомендує вдатися до методу, який називається "парадоксом сну". Ви маєте змусити себе не спати. Візьміть і накажіть собі: "Я не засну!" В такому разі ви заснете дуже швидко.
- Ефективно боріться зі стресом. Постійні стреси є одним з важливих чинників погіршення сну. Водночас уникнути стресів не вдасться, особливо якщо ви живете в великому місті. Щоб нівелювати наслідки стресу, потрібні фізичні навантаження. Ходіть пішки, бігайте, займайтеся спортом протягом дня. Пам'ятайте, що безпосередньо перед сном фізичні навантаження небажані. Допоможе впоратися з напругою складання плану на завтрашній день. Якщо ви складете перелік справ, які боїтеся забути зробити завтра, ви не перейматиметеся тим, що щось пропустили, і легше заснете.
- Використовуйте спальню за призначенням. Спати слід у спальні, в темряві, щоб краще вироблявся гормон мелатонін, який відповідає за якість сну. Спальню краще використовувати виключно для сну. Щоб краще спати, приберіть звідти годинник.
Виключіть фактори, що погіршують сон:
- споживайте менше рідини безпосередньо перед сном;
- уникайте вживання кофеїну, нікотину і алкоголю за 4-6 годин до сну;
- не вживайте "важкої" їжі та уникайте сильних фізичних навантажень незадовго до сну.
До універсальних порад також можна зарахувати рекомендацію не спати вдень.