Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Як Україна отримала антарктичну станцію: день народження "Академіка Вернадського"

Як Україна отримала антарктичну станцію: день народження "Академіка Вернадського"

Процес передачі тривав близько двох місяців.

1 хв на прочитання2 години тому
Україна в Антарктиці: історія станції "Академік Вернадський" Україна в Антарктиці: історія станції "Академік Вернадський"
Поділитись:

6 лютого 1996 року Україна отримала унікальний дослідницький актив - антарктичну станцію "Фарадей", яку Велика Британія передала безкоштовно. Рішення було зумовлено економічною недоцільністю утримання двох баз в одному регіоні та високим науковим потенціалом українських дослідників.

Процес передачі тривав близько двох місяців. Перша українська антарктична експедиція прибула на станцію наприкінці листопада 1995 року. Символічним моментом стала передача 1 фунта стерлінгів від очільника експедиції Геннадія Міліневського британському бейскомандеру Данкану Хейгу, який одразу вмурував монету в стільницю бару станції.

Нині станція, перейменована на "Академік Вернадський", продовжує тривалі наукові спостереження, зокрема за показниками погоди, магнітним полем Землі та рівнем озону в атмосфері. Дослідження проводяться за трьома основними напрямами: геофізичним, метеорологічним та біологічним. Станція розташована на острові Галіндез і може приймати до 24 осіб під час експедицій.

Україна стала учасницею "елітного клубу" держав, які мають цілорічні станції в Антарктиці. Наразі таких країн налічується лише 30.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.