Як нормалізувати тиск без пігулок: кардіолог порадив запам'ятати важливе правило
Насамперед гіпертонік завжди має мати при собі список необхідних препаратів і, звісно, самі препарати з цього списку.
Навіть у здорової людини іноді може статися збій — раптово підскочити чи впасти тиск. Що вже говорити про гіпертоніків та гіпотоніків. Як можна швидко допомогти людині та нормалізувати тиск? Ось що порадив читачам «Доктора Пітера» лікар-кардіолог Олексій Жито.
Насамперед гіпертонік завжди має мати при собі список препаратів, які необхідно екстрено прийняти при виникненні непередбачених ситуацій, і, звісно, самі препарати. Близьким також необхідно мати список призначених ліків, щоб оперативно поінформувати бригаду швидкої допомоги.
Якщо сталася така ситуація, що гіпертоніка не має із собою ліків, то кардіолог радить скористатися народними засобами.
Якщо тиск підскочив
Перше, що треба зробити, — виміряти тиск. Якщо він украй високий (наприклад, 180/100) і для людини це зовсім не норма, потрібно викликати швидку допомогу, оскільки це може бути ознакою інфаркту або інсульту, Друге, що треба зробити, — це відчинити вікно та забезпечити пацієнтові приплив свіжого повітря, розстебнути йому верхні ґудзики на одязі, зняти краватку, куртку, ремінь — звільнити людину від усього, що може стискати артерії.
Для зниження тиску можна посадити пацієнта на стіл, щоб він звісив ноги, не торкаючись підлоги. У нього депонуватиметься кров і тиск знижуватиметься. Можна опустити ноги у теплу воду, щоб розширити судини.
Якщо тиск упав
Якщо відбулася зворотна ситуація, тобто тиск різко впав і показники коливаються від 60/30 до 70/40 або навіть нижче, то потрібно також спричинити швидку допомогу. Поки їде швидка, треба допомогти пацієнтові. Якщо він непритомний, то перше, що варто зробити, — перевернути людину на правий або лівий бік, щоб вона не задихнулася своєю слиною і язик не перекрив доступ кисню.
Якщо пацієнт свідомий, але стан млявий, то можна дати йому міцного солодкого чаю, солоний огірок, сир — це миттєво підвищить тиск. Також слід укласти пацієнта та підняти ноги вище голови.
Важливе правило при стрибках тиску
Треба запам'ятати: за високого тиску — ноги опускаємо вниз, за низького — ноги піднімаємо вгору.
Також ми розповідали, як подолати хронічне недосипання: радить лікар.