Догори
Дати відгук

Як лікувати хвороби чаєм і яким сортам варто віддавати перевагу

У чорному чаї містяться дубильні кислоти

4 хв на прочитання22 Листопада 2022, 23:35
Поділитись:

Чай – це не тільки смачний напій, який зігріває взимку та освіжає у спеку, а й справжні ліки. Про цілющі властивості чорного, зеленого чаю, улуна та мате написано чимало, але сьогодні ми розповімо, від яких хвороб можна застосовувати чай – і яким сортам варто віддавати перевагу.

ДІАРЕЯ ТА ЗДУТТЯ ЖИВОТА

У чорному чаї містяться дубильні кислоти, які допомагають організму краще засвоювати рідину. Тому якщо вас турбує здуття живота або діарея, кілька чашок чорного чаю без цукру безперечно підуть на користь.

НАБРЯКЛІСТЬ

Розчин чорного чаю або розмочені чайні пакетики (з чорним чаєм) – відмінний засіб зняти набряк та заспокоїти шкірні покриви або слизові оболонки при порізах, укусах комах, кон’юнктивіті та навіть при зубному болю. Завдяки своїм антибактеріальним та протизапальним властивостям чай знімає набряк, заспокоює подразнення та приносить полегшення.

ГЕРПЕС

У чорному чаї міститься кілька лугу, які можуть нейтралізувати кислоти – це корисно при герпесі. Просто прикладайте вологий чайний пакетик на уражену область три-чотири рази на день (і не забудьте звернутися до лікаря, якщо виразки не минають тривалий час).

ПІДВИЩЕНА ПІТЛИВІСТЬ

Ще один випадок, коли допоможе чорний чай – підвищена пітливість ніг, особливо якщо вона супроводжується неприємним запахом. Робіть ванни для ніг з неміцного настою чорного чаю – він має антибактеріальну дію, а також допомагає звузити пори і тим самим зменшити потовиділення.

ПРОФІЛАКТИКА ІНСУЛЬТУ

Всі види чаю багаті на антиоксиданти, але найбільша їх концентрація – в зеленому чаї. Якщо ви дбаєте про здоров’я серця і судин, вам ніяк не обійтися без однієї-двох чашок зеленого чаю на день: численні дослідження підтверджували, що люди, які регулярно пили цей напій, мали менший ризик інсульту і хвороб серця.

ПРОФІЛАКТИКА ДЕМЕНЦІЇ

Дослідження, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, підтвердило: люди похилого віку, які випивали всього одну чашку зеленого чаю на день, в результаті на 38% краще справлялися з тестами на когнітивні здібності, ніж їхні ровесники, які віддавали перевагу іншим напоям. Збільшення щоденної дози до двох чашок підвищувало успіх на 54%.

АКНЕ

Якщо вас турбують прищі, спробуйте робити компреси з зеленого чаю або просто використовувати зелений чай для вмивання. Він допоможе зняти запалення, заспокоїть шкіру, а речовини, що мають антибактеріальні властивості, прискорять загоєння прищів.

БІЛЬ В ГОРЛІ

Теплий м’ятний чай чудово допомагає при болю в горлі: він заспокоює слизову оболонку, знімаючи біль, і вбиває бактерії, які викликають запалення.

СТРЕС

Відвар ромашки – перевірений часом засіб від стресу та занепокоєння. Можна приймати його всередину, а можна використовувати для приготування ванн – і той, і інший спосіб однаково ефективні. До речі, ромашковий чай – відмінний засіб від безсоння.

ВИРАЗКА ШЛУНКУ

У ромашці містяться речовини, які уповільнюють розвиток бактерій, що спричиняють виразку шлунка. А для кращого ефекту додайте до настою трохи меду – він допомагає загоєнню виразок.

СТРЕС

ТАК ХУН ПАО

Інша назва цього чаю – Великий червоний халат. Це сильноферментований чай улун, який має здатність швидко знімати нервову напругу, розслаблювати та заспокоювати людину.

МОЛОЧНИЙ УЛУН

Чим сильніше чай піддається процесу ферментації, тим менше кофеїну залишається в його листі і тим менше він подразнює нервову систему. Улун – один із найбільш сильноферментованих сортів чаю, а молочний улун – мабуть, чемпіон зі швидкості розслаблення та зняття роздратування. Якщо у вас був важкий день, то філіжанка молочного улуну – те, що вам потрібно.

ЗЕЛЕНИЙ ЧАЙ ІЗ ЖАСМИНОМ

Жасмин – це природний антидепресант, який допомагає у вивільненні ендорфіну, нейтралізує стресовий гормон кортизол та допомагає зняти напругу та втому. А зелений чай допомагає впоратися з головним болем та почуттям втоми. Цей напій особливо добрий наприкінці важкого дня, коли потрібно зібратися перед заключним ривком, а потім швидко розслабитися.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost