Ніхто із нас не застрахований від захворювання на гостру респіраторну вірусну інфекцію. Ба більше, шанс підчепити такий вірус у рази більший, ніж грип чи коронавірус. І хоча захворювання протікає у значно легшій формі, все одно треба знати, як лікувати ГРВІ та які поради не є дієвими.
Про лікування ГРВІ розповіла лікар-терапевт Надія Жарікова. За словами фахівця, цю інфекцію взагалі можна не лікувати.
– Так, як би це не звучало, зазвичай ГРВІ минає сама. І можна взагалі нічого не робити та одужати, – коментує Надія Жарікова.
Проте, щоб полегшити свій стан та прискорити одужання, лікарі рекомендують все-таки дотримуватися низки порад.
Загалом існують загальні рекомендації щодо боротьби з ГРВІ, медикаментозне лікування та народні методи. Надія Жарікова пояснила, що з цього працює, а які методи не є дієвими.
Лікування ГРВІ – загальні рекомендації
Під час захворювання на ГРВІ лікарі радять залишатися кілька днів вдома та подбати про своє здоров’я.
Що треба робити:
- Відпочивати
– Відпочинок та здоровий сон – друзі під час застуди. Так організм направить усі сили на боротьбу з нею, – говорить Надія Жарікова.
- Регулярно провітрювати кімнату
– Бажано не зачиняти віконечко взагалі, щоб забезпечити достатній повітрообмін. Якщо у приміщенні прохолодно, краще додатково вдягнутися, – додає лікар.
- Забезпечити нормальний мікроклімат у приміщенні
За словами фахівця, важливо, щоб у кімнаті була температура 20 °С. Це потрібно, щоб не пересушувати дихальні шляхи.
– Я не рекомендую вмикати кондиціонер та додатково прогрівати кімнату. Сухе повітря може погіршити перебіг нежитю, у хворих починає дерти у горлі, може з’явитися сухий кашель. Перегрівати себе не треба, – зазначає Надія Жарікова.
Крім того, у приміщенні має бути нормальна вологість повітря – 60-70%. Це також потрібно для нормального функціонування слизової після того, як туди потрапив вірус.