Догори
Дати відгук

Взяти тварину з притулку додому: 6 причин, чому це варто зробити

21 серпня - Всесвітній день бездомних тварин

3 хв на прочитання21 Серпня 2021, 10:02
 Взяти тварину з притулку додому: 6 причин, чому це варто зробити Взяти тварину з притулку додому: 6 причин, чому це варто зробити
Поділитись:

Днями Президент України підписав ухвалений Верховною радою закон про впровадження в Україні стандартів ЄС щодо гуманного ставлення до тварин. Зоозахисники вважають, що довгоочікуваний закон про захист тварин надає шанс Україні нарешті наблизитися до цивілізації.

Як розповіла засновниця притулку "Дай лапу, друже", Ірина Дідур, варто спробувати взяти тварину з притулку. Зоозахисниця назвали відразу кілька причин, чому це важливо.

Ви врятуєте відразу кілька тварин.

Взявши одного собаку чи кота, ви автоматично допоможете ще одному безхатьку — адже більшість притулків переповнені, тому вони все частіше відмовляються брати до себе тварин. А коли з притулку забирають тварину, це означає, що у нього потрапить інша, замість того, щоб закінчити своє життя на вулиці.

 Ви не будете підтримувати недобросовісних заводчиків.

На жаль, для деяких заводчиків розведення тварин — просто бізнес, з якого вони хочуть отримати максимум вигоди. Тому їхні собаки і кішки постійно народжують і живуть в поганих умовах. Якщо більше людей будуть брати вихованців з притулків, попит у таких заводчиків впаде. Якщо ви — прихильник певної породи, бажану тварину можна знайти і у притулку. На вулиці опиняються не тільки "двор-тер'єри", там є навіть представники рідкісних і дорогих порід, і всім їм потрібен будинок. Так, виключно чистопородних серед них небагато, і у вашого обранця ніколи не буде родоводу в зубах, але відсутність родоводу не заважатиме йому поводитись так, як це заклала порода.

 Це безкоштовно.

Зазвичай притулки не відмовляються від пожертвувань, але примушувати вас платити за тварину вас ніхто не буде, розмір пожертви — це теж на ваш розсуд. Швидше за все, вона виявиться меншою, ніж якби ви купували собі улюбленця. Зрозуміло, це не означає, що подальше утримання вихованця для вас теж буде безкоштовним — витрати на них завжди є, неважливо, з розплідника вони або з притулку.

 З ними все зрозуміло.

Волонтери притулків вкрай зацікавлені в тому, щоб собака чи кіт знайшли собі родину і не поверталися до притулку, тому відразу попереджають про захворювання і проблеми поведінки, і ви можете прикинути, чи вистачить у вас сил. Тварина з розплідника — завжди лотерея.

 Вам не доведеться виховувати цуценя.

Цуценята, звичайно, дуже милі. Але при цьому, поки вони ростуть, вони трощать все навколо. Якщо ви не хочете робити ремонт, витирати калюжі і терпіти інші "дитячі пустощі", то вам точно підійде вихованець з притулку, тому що зазвичай там мешкають вже дорослі собаки. Такого вихованця теж доведеться виховувати, але це все одно не зрівняється з вихованням цуценя. У притулку можна знайти собаку будь-якого віку. Хтось шукає молодого, хтось, — навпаки, старенького, щоб дати йому спокійно дожити, а комусь все одно, який вік, аби один одному за темпераментом підходили.

 Ви отримаєте найвірнішого друга

Ви навіть не уявляєте, наскільки відданим і вдячним вам буде вихованець, якого ви заберете з притулку. Тварина подарує вам всю свою любов, адже для неї ви будете найкращою людиною, яка подарувала їй домівку і сім'ю.

До слова,  в Україні стартувала незвичайна кампанія на захист безпритульних тварин (фото). 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost
Фото з відкритих джерел
Дофаміновий гардероб: як підняти настрій за допомогою одягу
5 хв на прочитаннягодина тому
Знижує цукор у крові Холестерин Корисний фрукт
Цей фрукт знижує цукор у крові та "розщеплює" холестерин: можна їсти майже всім
1 хв на прочитаннягодина тому
Фото з відкритих джерел
Злість під час бігу: чому спорт може мати негативний психологічний ефект
2 хв на прочитання2 години тому
Засіяно 2 млн гектарів ярих зернових і зернобобових
В Україні засіяно вже понад 2 млн гектарів ярих зернових і зернобобових
1 хв на прочитання3 години тому
Зуб видалили, а все одно болить: стоматологи розповідають, що відбувається і що при цьому слід робити
2 хв на прочитання4 години тому
Напилася води і померла: у Великій Британії розслідують смерть жінки, якій призначили препарат, що викликає спрагу
2 хв на прочитання5 годин тому
Як приготувати картопляні крокети: ідея смачного обіду
1 хв на прочитання6 годин тому
Два способи зробити так, аби перці рясно вродили
1 хв на прочитання8 годин тому