Догори
Дати відгук

Вперше закуплено алотрансплантати шкіри на суму понад 8 млн грн

Алотрансплантат шкіри — це тимчасовий трансплантат, що виробляється з донорської шкіри

2 хв на прочитання17 Грудня 2024, 15:32
Вперше закуплено алотрансплантати шкіри на суму понад 8 млн грн Вперше закуплено алотрансплантати шкіри на суму понад 8 млн грн
Поділитись:

Перші поставки алотрансплантатів шкіри вже надходять до шести медичних закладів Київської, Одеської, Вінницької та Львівської областей. Алотрансплантати для лікування військових та цивільних із великою площею опікового ураження вперше придбали Медичні закупівлі України на замовлення Міністерства охорони здоров’я на загальну суму 8,4 млн грн з ПДВ, пишуть МОЗ. 

Використання алотрансплантатів шкіри є одним із найдієвіших підходів, що застосовуються для лікування пацієнтів з великими опіковими ураженнями. 

Алотрансплантат шкіри — це тимчасовий трансплантат, що виробляється з донорської шкіри і застосовується для закриття пошкоджених ділянок шкіри пацієнтів з травмами. Такий метод застосовується у випадках, коли неможливо використати власну шкіру пацієнта (аутотрансплантат), наприклад, за значних опіків чи масштабних травм. Крім того, він може використовуватися у разі масивних ушкоджень шкіри, викликаних посттравматичними ранами та інфекціями.

Алотрансплантат допомагає:

  • захистити рану від інфекцій,
  • зменшити втрату рідини,
  • зменшити біль та рубцювання,
  • сприяти утворенню нового шару шкіри.

Оскільки алотрансплантат є тимчасовим, його замінюють на постійний трансплантат або використовують до повного загоєння рани.

При цьому імплантація алотрансплантатів шкіри не потребує підбору пари «донор-реципієнт», оскільки після обробки та консервування біоматеріали стають низькоімуногенними, тобто такими, що не викликають різку імунну відповідь.

Зазначимо, постачання здійснюватиме виробник, забезпечуючи дотримання холодового ланцюга. Температурний режим зберігання та транспортування становить від +2 °C до +8 °C. Це гарантує збереження якості трансплантатів до моменту їхнього використання.

Нагадаємо, правовим фундаментом для якнайшвидшої розбудови галузі стала постанова Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 року. Цей нормативно-правовий акт врегульовував «Деякі питання реалізації пілотного проєкту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів».

Зміни, внесені у нього в березні 2022 року та підкріплені відповідним наказом Міністерства охорони здоров’я, дозволили вже у травні того ж року розпочати виробництво алотрансплантатів шкіри.

Наразі вісім цивільних та військових медзакладів в Одесі, Києві, Львові, Черкасах, Вінниці й Дніпрі використовують алотрансплантати шкіри для лікування опікової хвороби.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Фото ілюстративне
Жінка отримала нирку від генетично модифікованої свині
2 хв на прочитанняВчора
Сигаретну лінію намагались незаконно імпортувати до України
"Липову" сигаретну лінію намагались незаконно імпортувати до України (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Безоплатне харчування учнів молодших класів
На безоплатне харчування для учнів молодших класів виділено понад 2,6 млрд грн
1 хв на прочитанняВчора
ФОТО: ілюстративне
Лікування гепатиту С: ліки вичерпуються, доступ до допомоги обмежений
3 хв на прочитанняВчора
«Суперклей не рекомендую»: травматолог про те, як самому собі надати допомогу й коли звертатися до фахівців
3 хв на прочитанняВчора
7 тижнів посту – справжнє випробування: як правильно із нього вийти
2 хв на прочитання16 Грудня 2024
Австралійський прорив у лікуванні деменції: новий препарат обіцяє змінити підхід до боротьби з хворобою
2 хв на прочитання16 Грудня 2024
«Тефлоновий грип»: наскільки шкідливим може виявитися покриття антипригарних сковорідок
5 хв на прочитання16 Грудня 2024