Догори
Дати відгук

Потопельницю на столичному пляжі реанімували рятувальники-волонтери

Навички надання першої допомоги рятують життя

3 хв на прочитання06 Липня 2020, 10:11
Image by alondav from Pixabay Image by alondav from Pixabay
Поділитись:

На одному з пляжів Києва на Оболоні волонтер спільноти Мотохелп, Yashka Galashevsky, волонтер Загону швидкого реагування Червоного Хреста України, яка зареєстрована у соцмережах під ніком Скажена Тигра, та рятувальник пляжу провели серцево-легеневу реанімацію дівчині, яка втопилася.

Перебуваючи вчора, 5 липня, на пляжі на Оболоні, волонтер спільноти Мотохелп почув крики, що потонула дівчина. На щастя він був із ластами та маскою. Не зволікаючи, чоловік одягнув спорядження і пірнув у воду. Через кілька пірнань побачив дівчину під водою та витягнув її на берег.

«Далі —серцево-легенева реанімація, робота "двійкою". У волонтерки була маска-клапан для СЛР. Після початку реанімації підбіг рятувальник з мішком АМБУ, що зробило реанімаційну роботу більш ефективною», — повідомляє сторінка МотоХелп.


Маска СЛР застосовується для проведення серцево-легеневої реанімації під час надання першої допомоги на догоспітальному етапі. Маска забезпечує безпеку як потерпілому, так і рятівнику: вбудований односторонній клапан дає змогу проводити рятувальні вдихи, пропускаючи повітря тільки в одну сторону: від рятувальника до потерпілого, запобігаючи потраплянню рідин у зворотному напрямку.

Мішки дихальні ручні типу АМБУ призначені для штучної вентиляції легенів, що проводиться вручну. Показання до застосування  — дихальна недостатність будь-якої етіології. Застосовуються у відділеннях інтенсивної терапії, приймальних відділеннях, відділеннях реанімації та хірургії, службах швидкої допомоги та медицини катастроф.


«Приблизно після 10 циклів 30:2 (для тих, хто в курсі), дівчина почала дихати самостійно», — додає дописувач МотоХелп.

Пацієнтка передана бригаді швидкої допомоги.

Рятувальники нагадують, що навички проведення серцево-легеневої реанімації, користування автоматичним зовнішнім дефібрилятором, зупинка кровотечі тощо — реально рятують життя.

«Тренуйтеся, підходьте до оснащення аптечок серйозно. Бо це важливо», — нагадують волонтери.


Рятувальне або штучне дихання можна проводити за методом рот–у рот, або рот–у ніс, якщо рот пацієнта серйозно ушкоджений, або його не вдається відкрити. Відкрийте дихальні шляхи за допомогою закидання голови постраждалого назад та висування підборіддя наперед. Затисніть повністю ніздрі постраждалого для виконання дихання рот–у рот та щільно накрийте його рот вашим. Приготуйтесь зробити два вдихи. Зробіть перше глибоке вдихання протягом секунди, та подивіться, чи піднімається грудна клітка. Якщо вона піднімається, робіть друге вдихання. Якщо грудна клітка не піднімається, повторіть закидання голови постраждалого назад та висунення підборіддя вперед, а потім робіть друге вдихання. Одним циклом вважається 30 натискань на грудну клітку та два вдихання. Вікіпедія


Як ми вже повідомляли, з початку червня на водоймах країни потонуло понад 100 осіб.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.