Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Власники СЕС потужністю в 670 МВт об’єдналися проти нового «зеленого» тарифу

3 хв на прочитання26 Травня 2020, 16:46 332
Поділитись:

Представники галузі сонячної енергетики підготували для уряду свій варіант меморандуму щодо «зеленого» тарифу, пише Энергореформа.

"Ми об'єднуємо власників станцій загальною потужністю 670 МВт, це 13 ліцензіатів, які не готові домовлятися на умовах міністерства", - сказав генеральний директор житомирської компанії "Тесла Енерго" Олег Грамотенко.

За його словами, публічна позиція компаній, що об’єдналися, полягає у відстоюванні умов розвитку відновлюваної енергетики, прийнятних для підприємців.

"Проблема не в меморандумі, не в тому, що ми не хочемо домовлятися, а в тому, що держава хоча б раз могла виконати взяті на себе зобов'язання. Ніхто з нас не хоче виносити свої гроші з дому", - підкреслив він.

Компанії виклали свої пропозиції до уряду, зокрема, необхідність визначення і затвердження до 15 червня 2020 року річних квот підтримки "зеленої" енергетики розміром не менше 1 ГВт, а також проведення зелених аукціонів двічі на рік.

Як випливає з пропозицій, прийнятним для цих компаній може бути скорочення тарифів на 5% і 7% при продовженні термінів pre-PPA відповідно на 5 і 7 років.

Крім цього, згідно з пропозиціями, СЕС, введені в експлуатацію після 30 червня 2020 року, не отримають зелений тариф за умови гарантій уряду, наданих до цієї дати у формі аукціонних квот із загальним покриттям потужностей по пре-РРА, укладених до 31 грудня 2019 року. Участь в аукціонах на ці квоти має бути обмежена тільки власниками пре-РРА, а самі аукціони повинні бути проведені з 1 липня 2020 року по 1 липня 2022 року.

Як зазначив Грамотенко, якщо аналізувати процес домовленостей в цілому, то для бізнесу було б набагато зрозумілішим, наприклад, введення додаткового податку на зелену енергетику за типом військового збору, а не ретроспективний перегляд умов.

При цьому він вказав, що на 2020 рік в планах представників бізнесу було будівництво СЕС в Житомирській області потужністю 105 МВт, але невизначеність держполітики в галузі відновлюваної енергетики і розмови про перегляд тарифів зупинили ці процеси.

За підрахунками Грамотенка, через зупинку будівництва цих СЕС бюджет Житомирської області недоотримав понад 170 млн грн на рік.

"1 МВт встановленої потужності СЕС - це 57 тисяч євро податків на рік. Якщо не побудували 105 МВт, то це недонадходження в бюджет області 172 млн грн", - роз'яснив він.

Нагадаємо, нещодавно стали відомі подробиці нового «зеленого» тарифу. Проблема в тому, що Україна фактично змінює правила уже після початку гри - низка інвесторів зайшли на ринок ВДЕ в Україну під чіткі правила і гарантії уряду, що вони не змінюватимуться. Загалом нинішні ініціативи України уже розкритикували наші європейські партнери та вітчизняні експерти, які стверджують, що Україна фактично згортає "зелений" енергетичний перехід.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.