Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Депутатка Європарламенту: Україна рухається в інший бік від «зеленого переходу»

1 хв на прочитання13 Травня 2020, 19:30 199
Автор: Heinrich Böll Stiftung from Berlin, Deutschland - Forum 1, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12061702 Автор: Heinrich Böll Stiftung from Berlin, Deutschland - Forum 1, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12061702
Поділитись:

Україна має перед собою багато міжнародних зобов’язань щодо декарбонізації економіки. Цього мало б бути достатньо для того, щоб вимагати від нового уряду поважати ці зобов’язання та продовжувати курс на декарбонізацію. Про це під час експертної онлайн-дискусії “Реформа ринку електроенергетики: що на кону?” сказала депутатка Європейського парламенту Віола фон Крамон, пише "Українська енергетика".

"З боку парламенту часто відчувається сильне лобі проти прогресивних реформ, спрямованих на децентралізацію та декарбонізацію енергетики. І це не той контекст, в якому можна говорити про стратегію імплементації зеленої генерації або європейської Зеленої Угоди найближчим часом", - сказала вона.

Депутатка Європарламенту нагадала,  що Україна вже має перед собою багато міжнародних зобов’язань щодо декарбонізації економіки.

"Немає комплексного підходу до вирішення кризи з боку України: ні візії, ні стратегії, лише несистематизовані кроки та рух в інший бік від справжнього зеленого переходу",  – зазначила депутатка.

На її думку, Україна, яка багата на талановитих інженерів, могла б скористатися глобальним переходом до зеленої енергетики та не тільки підхопити виробництво електроенергії з ВДЕ, а і, як Китай, створити велику галузь з виробництва обладнання для відновлюваної енергетики.

Нагадаємо, в українському Кабміні уже прямо говорять, що держава орієнтується не на розвиток відновлювальної енергетики, а на розвиток вугільної галузі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.