Вітчизняні та європейські бізнесмени поставили Абрамовському незручні запитання про викиди та відходи
Очільник Міндовкілля часто відповідав, не конкретизуючи, та делегував незручні запитання своїм заступникам.
29 березня відбулася онлайн-зустріч представників вітчизняного та європейського бізнесу з міністром захисту довкілля та природних ресурсів Романом Абрамовським.
Конференцію організувала Європейська Бізнес Асоціація. Модерувала захід виконавчий директор ЄБА Ганна Дерев'янко. Вона скоординувала представників бізнесу з очільником Міндовкілля й озвучувала йому запитання, які учасники конференції надсилали у чат.
Варто зауважити, що сам Роман Абрамовський відповідав на запитання рідко й часто делегував їх своїй команді. Бо на конференції, окрім нього, були присутні заступниця міністра захисту довкілля з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук, заступник Роман Шахматенко й заступник з питань цифрового розвитку Руслан Стрілець.
Представників бізнесу цікавили кліматичні цілі України, процедури з ОВД, методики обрахування обсягів викидів парникових газів, видача дозволів на надрокористування, аукціони з продажу необробленої деревини.
Перше ж питання модеруючої щодо квот на парникові гази очільник Міндовкілля делегував Ірині Ставчук.
"Що стосується квотувань, то квоти на вторинні парникові гази з'являться після того, як Україна для себе ратифікує Кігалійську поправку та намітить для себе поступовий план-графік скорочення цих речовин. Наразі відбувається лише ліцензування цих речовин. Це - безкоштовна процедура, яка триває до 10 днів", - сказала Ставчук.
Також представників бізнесу цікавила стратегія профільного міністерства щодо реалізації Указу президента про рішення РНБО від 23 березня "Про виклики і загрози національній безпеці в екологічній сфері" в контексті поводження з відходами.
"Сьогодні ми погодили з комітетом дороговказ у термінах. На кінець травня будемо мати погоджений текст законопроєкту про відходи. Подамо його на розгляд парламенту. Стосується тароупаковки, електричних відходів, акумуляторів. Вже є секторальний законопроєкт про тароупаковку", - відповів Шахматенко.
Своєю чергою Абрамовський на запитання іноземних представників бізнесу щодо конкретних кліматичних цілей нашої країни в рамках другого НВВ України до Паризької кліматичної угоди відповів загальними фразами та навів цифри, які вже прописані в офіційних документах.
Так само не конкретизуюче прозвучала відповідь міністра і на запитання про аукціони на ринку деревини.
Як ми інформували своїх читачів раніше, в битві за чисте повітря вкотре перемагає бізнес, а лобіює його міністр Абрамовський.