Догори
Дати відгук

Мораторій на перевірки бізнесу: які заходи передбачено в рішенні РНБО

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила комплексне рішення щодо захисту бізнесу від тиску, запровадивши річний мораторій на безпідставні перевірки.

1 хв на прочитання8 годин тому
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Рішення РНБО "Про запровадження правових і організаційних заходів щодо мораторію на безпідставні перевірки та втручання державних органів у діяльність бізнесу й стимулювання економічного зростання в Україні" є не просто декларацією, а чітким планом дій, спрямованим на дерегуляцію та створення сприятливого бізнес-клімату.

Зокрема, Кабінету Міністрів України доручено:

  • Протягом трьох місяців активізувати роботу зі стягнення в дохід держави заблокованих активів підсанкційних осіб.
  • Протягом місяця розробити та вжити заходів для ефективного захисту прав іноземних інвесторів в Україні.
  • Невідкладно підвищити ефективність податкового та митного контролю. Це включає вдосконалення ризик-орієнтованого підходу та обмеження перевірок для підприємців з незначним ступенем ризику (окрім тих, що працюють з підакцизними товарами) та для авторизованих економічних операторів.
  • Протягом шести місяців забезпечити впровадження нового модуля в Інтегровану автоматизовану систему державного нагляду (контролю) для цифровізації та прозорості перевірок.
  • На постійній основі аналізувати ефективність цих заходів та, за потреби, вносити зміни.

Окрім цього, Верховній Раді України рекомендовано прискорити розгляд законопроєкту № 12439, який має на меті удосконалити гарантії захисту бізнесу під час кримінальних проваджень.

Цей комплексний підхід свідчить про намір влади не просто тимчасово "заморозити" перевірки, а системно змінити підходи до взаємодії держави та бізнесу, зменшивши адміністративний тиск та створивши більш передбачувані й прозорі умови для роботи підприємців.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.