Догори
Дати відгук

Вітчизняні імпортери вичерпали майже третину квот на свинину

Лідерські позиції серед основних країн-постачальниць продовжує утримувати

2 хв на прочитання06 Лютого 2022, 21:44
 Чим можна замінити червоне м'ясо Чим можна замінити червоне м'ясо
Поділитись:

Імпорт свіжого та охолодженого м’яса свиней у січні поточного року склав 6,6 тис. т сукупною вартістю $11,9 млн. Про це повідомляє Асоціація «Свинарі України» з посиланням на дані Держмитслужби.

Як зазначається, за перший місяць вітчизняні імпортери вичерпали майже третину річних квот на безмитне завезення свинини з ЄС.

«Пожвавлена імпортна активність зокрема спричинена початком "нового відліку" квот на безмитне завезення свинини. Так, в кінці третього та в четвертому кварталі 2021-го, коли відповідні квоти були вичерпані, імпортери були зобов’язані сплачувати 10% мито при завезенні мороженої та 12% при імпорті охолодженої свинини. З початку року вітчизняні імпортери знову можуть користуватися такими "пільгами". З іншого боку, враховуючи набрані темпи надходження м’яса свиней з-за кордону, цьогоріч ці квоти будуть вичерпані значно раніше. Так, за перший місяць року їх вичерпали на 32%. Тож якщо імпортна активність залишиться на цьому ж рівні, вже з квітня такі поставки можуть автоматично "подорожчати" на 10-12% для вітчизняних трейдерів», – зазначають аналітики АСУ.

Зазаначається, що середньозважена митна вартість кілограму імпортованої свинини у січні становила 1,8 $/кг, що на 10 центів/кг більше, ніж у грудні. Така зміна відбулася як за рахунок підвищення митної вартості окремих товарних категорій, так і за рахунок змін у товарній структурі імпорту.

«Так, наприклад, середня митна вартість імпортваної у січні охолодженої лопатки та її відрубів зросла на 12 центів – до 1,68 $/кг, а передній край та його відруби піднялися в ціні на 4 центи/кг – до 1,60 $/кг. З іншого боку, в січні активніше, ніж місяцем раніше, завозили дещо дорожчі категорії свинини – свинячі напівтуші (1,74 $/кг, 19% завезеного) та морожену обвалену свинину (1,91 $/кг, 17% завезеного)», – уточнюють в асоціації.

Лідерські позиції серед основних країн-постачальниць продовжує утримувати Данія (48% завезеної свинини). Проте друге та третє місце тепер посідають Нідерланди (16,7%) та Бельгія (14,4%), а Польща, яка у 2021-му була на другому місці у переліку, опустилася на четверту сходинку (10,9%) через погіршення ситуації щодо африканської чуми свиней.

Раніше ми повідомляли, що Лідером серед ключових експортерів яловичини в Україну стала Австрія

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.