Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Ліки
  • Війна МОЗ та "Медзакупівль" — підприємство звинуватило міністерство у затриманні документів для купівлі ліків

Війна МОЗ та "Медзакупівль" — підприємство звинуватило міністерство у затриманні документів для купівлі ліків

Крім того, на підприємстві заявили, що досі очікують від відомства документи, що дозволять розпочати закупівлі-2021

2 хв на прочитання11 Лютого 2021, 21:10
На підприємстві заявили, що досі очікують від міністерства документи, що дозволять розпочати закупівлі-2021 На підприємстві заявили, що досі очікують від міністерства документи, що дозволять розпочати закупівлі-2021
Поділитись:

Керівництво держпідприємства «Медичні закупівлі України» (МЗУ) назвало заяву заступниці міністра охорони здоров’я Світлани Шаталової щодо зриву з їх вини закупівлі ліків на суму 949,7 млн грн у 2020 році - брехнею.

«Заява про провал закупівель з причин, пов'язаних із ДП МЗУ, є необґрунтованою, неправдивою та маніпулятивною. Зволікання, нерозуміння процесів, саботаж, намагання виконувати невластиві функції, невміння працювати з даними та звітністю, на жаль, стали невід'ємною характеристикою роботи Міністерства у сфері закупівель торік», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що необхідні документи, що дозволяли розпочати закупівлі у 2020 році, МОЗ надало зі значною затримкою.

«За 13-ти напрямами ми отримали їх лише 4 червня, а по АРВ терапії (для пацієнтів з ВІЛ/СНІД) - 2 вересня», - заявили в МЗУ.

Також на держпідприємстві нагадують, що закупівлі минулого року мали розпочатись ще в березні.

«У червні уряд ухвалив постанову №478, відповідно до якої ДП МЗУ мало погоджувати з МОЗ усі технічні, якісні та інші характеристики товарів до закупівлі. Ця постанова затримала оголошення тендерів у середньому на місяць, а за деякими позиціями — довше. З травня 2020 року ми в робочому порядку та публічно, офіційно та неформально попереджали Міністерство про ризики в закупівлях. Проте МОЗ проігнорувало ці попередження і тепер шукає винних», - заявили в МЗУ.

Також у «Медзакупівлях» зауважили, що у 2020 році держпідприємством досягнуто показника у 80% виконаних і рекордно ефективних закупівель з загальною економією з усіх закупівель у 2,95 млрд грн коштів платників податків. У тому числі вдалося заощадити 148,7 млн грн на закупівлях швидких та знизити вартість комп’ютерних томографів на 163,1 млн грн від початкової ціни, з якою постачальники вийшли на тендери.

У МЗУ також нагадали, що досі очікують від Міністерства охорони здоров’я документи, що дозволяють розпочати закупівлі-2021.

Раніше ми розповідали, що керівника «Медзакупівель» звинуватили у зриві мільярдних контрактів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.