Догори
Дати відгук

Керівника «Медзакупівель» звинуватили у зриві мільярдних контрактів

Підприємству пригрозили кримінальною відповідальністю та наглядовою радою.

1 хв на прочитання11 Лютого 2021, 16:13
Арсена Жумаділова привселюдно звинуватили у службовій недбалості Арсена Жумаділова привселюдно звинуватили у службовій недбалості
Поділитись:

Керівника ДП «Медзакупівлі» Арсена Жумаділова звинувачують у збитках майже на мільярд гривень на закупівлях ліків. Про це 11 лютого під час брифінгу заявила заступниця міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова.

«Наприкінці 2020 року Державне підприємство «Медичні закупівлі України» зірвало закупівлі 108 з 483 позицій лікарських препаратів та обладнання на суму 949,7 млн грн. Ця сума повернулась до загального фонду Державного бюджету як не виконана в межах бюджетного року», — сказала Шаталова.

За її словами, підприємство також не спромоглося вчасно провести фінансові операції: на 163,6 млн грн за напрямом антиретровірусна терапія, 100,5 млн грн за напрямом серцево-судинні захворювання, 60,3 млн грн за напрямом доросла онкологія, 10,2 млн грн за напрямами дитячої онкології, розсіяного склерозу, ДЦП та ідіопатичної дистонії.

Шаталова також звинуватила Арсена Жумаділова в недбалості. Вона закцентувала на тому, що це має призвести до серйозних висновків державних органів, а також якнайшвидшого призначення наглядової ради на цьому підприємстві для належного контролю.

До слова, напередодні у корупційний скандал потрапив сам міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження щодо можливих зловживань і махінацій МОЗ та його керівника Максима Степанова під час закупки вакцини проти коронавірусу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.