Догори
Дати відгук

Відтепер насіння зернових культур, кукурудзи та сорго можна експортувати до ЄС

Це довгоочікуване рішення для всього українського насіннєвого сектору

1 хв на прочитання27 Жовтня 2020, 12:29
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Відтепер,  український насіннєвий сектор може  експортувати насіння зернових культур, насіння кукурудзи та сорго до ЄС.

Сьогодні в Офіційному віснику надруковано рішення Європарламенту та Ради про еквівалентність насіння зернових культур, вироблених в Україні. Через 20 днів рішення набирає чинності. Про це у facebook написав торговий представник України Тарас Качка.  

Як відомо, Європейський парламент  7 жовтня 2020 року проголосував за визнання в ЄС еквівалентності системи сертифікації та насіння, виробленого в Україні. Ухваленим рішенням Європейський парламент внісь зміни до Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС від 16 грудня 2002 року щодо еквівалентності польових перевірок, проведених в третіх країнах щодо виробництва насіннєвих культур, та еквівалентності виробництва насіння в третіх країнах.

Згідно з ним в ЄС буде оновлено перелік третіх країн, насіння з яких визнається еквівалентним до вимог ЄС . Україну буде розміщено між Туреччиною та США.

«Ще одна складова українського аграрного ринку інтегрована до ЄС. Для особливих фанатів Мінагро буде приємно, що в рішенні згадано саме Мінагрополітики (це пов‘язано з тим, що ЄС 5 років зволікав із прийняттям цього рішення)», — повідомив Качка.

До слова, українські овочі впали в ціні на 10 відсотків.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.