Відчуття голоду після прийому їжі: чому це трапляється і як із цим боротися
Існує щонайменше сім можливих причин.
«Група Здоров’я» нагадує, що голод — це сигнал організму, що йому потрібно більше їжі. Однак багато людей відчувають голод навіть після її вживання.
Із чим це може бути пов’язано? Насамперед із харчовим складом вашої страви, йдеться у повідомленні.
Їжа, що містить більшу частину білка, як правило, викликає більш виражене відчуття насичення, ніж їжа, багата на вуглеводи або жири, навіть коли кількість калорій однакова.
Також білкова їжа краще стимулює вивільнення гормонів насичення, таких як глюкагоноподібний пептид-1, холецистокінін і пептид YY. Потрібно вживати куряче м’ясо, курячі яйця, яловичину, свинину, молоко, сир, сочевицю, квасолю.
Крім того, бажано вживати більше клітковини (крупи, фрукти, овочі, насіння, горіхи), щоб відчувати голод рідше.
«Цікаво, що рецептори «розтягування» виявляють, наскільки розширюється ваш шлунок під час їжі, і надсилають сигнали безпосередньо у наш мозок, щоб викликати почуття наповненості та зменшити апетит», — розповідає «Група Здоров’я».
Друга можлива причина такої проблеми — гормональний збій і стійкість до лептину. Це означає, що, хоча в крові багато лептину (гормон насичення), мозок не розпізнає його та продовжує думати, що ми голодні, навіть після їжі.
Також ви можете відчувати голод, якщо відволікаєтеся під час їжі, надто швидко їсте, відчуваєте стрес, а також за великого фізичного навантаження та неповноцінного сну.
Також ми розповідали, якою ложкою їсти кашу: радить фітнес-тренер.