- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Від кого, які та скільки вакцин проти коронавірусу отримає Україна
Від кого, які та скільки вакцин проти коронавірусу отримає Україна
Вакцина прибуде до України двома шляхами від як мінімум трьох різних виробників.
Вакцина для щеплення від ковіду прибуде в Україну двома шляхами та від кількох різних виробників. Про це 19 лютого під час «Години запитань» до Уряду розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Вакцини від ковіду Україна буде отримувати двома шляхами. Через глобальну ініціативу COVAX, у межах якої Україна може безоплатно або за зниженою ціною отримати вакцини. Це від 8 до 16 млн доз», — сказав Шмигаль.
Додав, що вже в кінці лютого — на початку березня до України надійдуть перші партії Pfizer-Biotech у кількості 117 тисяч доз. Це — остання інформація, що вчора пролунала від ЮНІСЕФ.
Також очікується, що протягом першого півріччя 2021 року Україна зможе отримати від 2,2 до 37, 7 млн доз вакцин від AstraZeneca.
Другий шлях отримання вакцин — це прямі закупівлі в компаній-виробників коштом державного бюджету, міжнародних донорів, кредитних коштів і програми Світового та Європейського банків реконструкції та розвитку.
У лютому до України має надійти вакцина AstraZeneca, закуплена для України міжнародною агенцією Crown Agents. Перша поставка буде в розмірі 500 тисяч доз.
Далі до червня Україна буде отримувати по 1 млн доз вакцин щомісяця. Потім — по 2 млн доз.
За інформацією МОЗ, загалом Україна отримала підтвердження на постачання 12 млн доз вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Novavax Inc.
Також наприкінці 2020 року Україна законтрактувала 1,9 млн доз вакцини від ковіду виробництва Sinovac Biotech Ltd.
Однак, варто зауважити. що станом на 19 лютого попри оптимістичну доповідь очільника уряду, в Україну не прибула жодна доза вакцини для щеплення від ковіду. У МОЗ досі не називають конкретних дат, коли українці отримають перші уколи.
Як ми писали раніше, Шмигаль знайшов нове виправдання затримці вакцинації від COVID. Очільник уряду згадав про європейські країни, які, нібито, теж змістили свої терміни вакцинації.