Догори
Дати відгук

Верховна Рада скасувала перехід на літній час

Законопроєкт, який забороняє двічі на рік крутити стрілки годинника вперед і назад, нардепи прийняли за основу.

3 хв на прочитання03 Березня 2021, 13:11
Нардепи підтримали скасування «літнього» часу в Україні Нардепи підтримали скасування «літнього» часу в Україні
Поділитись:

Верховна Рада підтримала законопроєкт, який скасовує в Україні перехід на літній і зимовий час. Про це стало відомо 3 березня під час пленарного засідання ВРУ. 

Йдеться про законопроєкт під номером 4201.

187 голосами «за» народні обранці підтримали розгляд законопроєкту за скороченою процедурою. 

Проєкт Закону про обчислення часу в Україні № 4201 доповідає народний депутат Руслан Стефанчук.

«Законопроєкт був обумовлений кількома причинами. Перша — це те, що, відповідно до Конституції України, питання часу має регламентуватися ЗУ. А зараз воно регламентується винятково постановою Кабміну. Друга причина це те, що, відповідно до всіх досліджень, сезонний перевід годинників негативно впливає на здоров'я людини. Третя причина  в тому, що переведення стрілок годинника заради економії електроенергії, — це міф. Він не підтверджений жодним дослідженням», — заявив із парламентської трибуни Стефанчук. 

Також Стефанчук навів як аргумент той факт, що Україна має перейти повністю на київський час, а не переводити годинники вперед і жити за часовим поясом країни-окупанта РФ.

За словами доповідача, основна мета законопроєкту 4201 — поширити на всій території України природний зимовий час.

Далі на парламентську трибуну вийшов нардеп Сергій Соболєв із альтернативним законопроєктом № 4201-1. Він доволі емоційно висловився, що у попередньому законопроєкті неетично вживати вираз «київський час» і варто замінити його на «український час». До того ж, у попередньому законопроєкті не представлена схема, за якою можна відраховувати власне «український час». А це — плюс дві години до світового показника часу. 

Також Соболєв заявив, що 2021 рік має бути перехідним і від переведення годинників слід відмовитися не у березні, а лише у жовтні 2021 року. Доповідач послався на законодавство ЄС. 

Після цього слово взяв голова підкомітету з питань державної економічної політики Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Олександр Колтунович. Він рекомендував прийняти  законопроєкт 4201 за основу.  

Депутати почали обговорення законопроєктів. Слово узяв Андрій Герус, який висловився за підтримку законопроєкту. Щоправда, нардеп не уточнив, якого саме. Нардеп Павло Бакунець висловився, що законопроєкт про переведення годинників зараз не на часі. Нардеп Іван Крулько висловився за підтримку законопроєкту 4201-1. Нардеп Тарас Батенко теж висловився за підтримку законопроєкту.

Після обговорення 277 народних обранців підтримали рішення прийняти законопроєкт 4201 за основу. Утрималися 53 парламентарі. Не голосували 40 народних обранців. 

Як ми писали раніше, перший пленарний тиждень у новому місяці народні депутати хочуть присвятити розгляду низки енергетичних і екологічних законопроєктів. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.