Догори
Дати відгук

Великодні яйця такі дорогі, що американці фарбують картоплю

Через високі ціни та дефіцит яєць люди шукають креативні альтернативи для великодніх традицій.

4 хв на прочитання7 годин тому
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

У США стрімко зростають ціни на яйця, тож американці шукають креативні альтернативи для великодніх традицій. Хтось фарбує картоплю, хтось робить солодкі «яйця» з арахісового масла, а хтось замінює справжні яйця пластиковими. The New York Times розповідає, як люди в США адаптуються до нових реалій, аби зберегти святковий настрій.

Для Джона Янга, четвертого покоління, яке працює на молочній фермі Young’s Jersey Dairy в Єллоу-Спрінгс, штат Огайо, Великдень завжди асоціювався з великою кількістю яєць. У попередні роки напередодні свята команда цієї сімейної ферми та парку розваг закуповувала 10 000 яєць для щорічного полювання на великодні яйця. Їх запікали в стоячих печах («це набагато швидше, ніж варити таку кількість»), охолоджували, а потім вручну фарбували десятками у великих сталевих мисках.

Цього року все інакше. Уперше за 40-річну історію яйця, розкладені на зеленій траві ферми, будуть пластиковими, а всередині міститимуть купон на безкоштовну поїздку на каруселі. У лютому Джон Янг і його родина задумалися, чи варто проводити захід, адже стан ринку яєць у США викликав сумніви. На подію зазвичай приходять понад 2000 людей.

«Реакція була доволі позитивною. Гадаю, люди боялися, що ми скасуємо захід через нинішні ціни на яйця. Тож вони раді, що ми все ж його проводимо», — сказав містер Янг про дописи в соціальних мережах, де вони повідомили про зміни.

Курячі яйця, головні атрибути великодніх кошиків, полювань і катання яєць по всій країні, цього року коштують дорожче, ніж раніше. Хоча ціни на яйця в США поступово знижуються, тривога щодо їхньої вартості залишається, і багато споживачів шукають замінники. У соціальних мережах і на новинних сайтах почали з’являтися відео про те, як фарбувати зефір, картоплю і навіть цибулю.

Фуд-блогерка Лексі Гаррісон, яка з 2017 року веде блог Crowded Kitchen разом із мамою, надихнулася яйцями з арахісовим маслом і шоколадом, які продаються в магазинах у цей період. Вона розробила і поділилася «здоровішою копією рецепта». Лексі змішує арахісове масло, мигдалеве борошно та кленовий сироп, формує з цієї суміші яйця, а потім занурює їх у розтоплений білий шоколад, підфарбований порошком блакитної спіруліни та матчі. Її відео з процесом і готовим продуктом — пастельно-блакитним яйцем із вкрапленнями какао — зібрало понад 64 млн переглядів і 33 000 коментарів в Instagram, Facebook і TikTok.

«Я не очікувала такої реакції. Коментарі розділилися на два табори: одні дякували й казали, що яйця зараз дуже дорогі, інші стверджували, що яйця не такі вже й дорогі, тож я могла би просто пофарбувати їх», — сказала пані Гаррісон.

Для багатьох фарбування яєць на Великдень — це традиція, від якої не хочуть відмовлятися, і ціна за її збереження не велика.

«Це все ще відносно доступно», — сказав Джо Енс, генеральний директор Signature Brands, материнської компанії PAAS, яка виробляє набори для фарбування яєць і продає понад 10 млн великодніх наборів щороку. Опитування 9000 споживачів PAAS показало, що 90 % тих, хто святкує Великдень і зазвичай фарбує яйця, планують це робити, попри ціни, а 54% заявили, що ніколи не припинять.

Містер Енс порівнює відданість фарбуванню яєць із традицією купувати ялинку на Різдво: прикрашання може об’єднувати покоління.

«Цей досвід нагадує людям про радісні моменти їхнього дитинства, і вони хочуть зберегти цю традицію», — додав він, зазначивши, що цього року компанія вже продала на 20 % більше наборів для фарбування, ніж торік у цей період.

Для пані Гаррісон, яка «ніколи не була фанаткою варених яєць», альтернативи важливі через дефіцит яєць у її районі в Мічигані.

«Понад половину разів, коли я ходила в магазин за останній місяць, яєць там не було», — сказала вона.

Містер Янг зазначив, що подібні спостереження спонукали їх змінити формат заходу на Young’s Jersey Dairy.

«Це було не стільки через ціну, скільки через страх вичерпати місцеві запаси», — пояснив він. Гроші, які ферма зазвичай витрачала на купівлю яєць — близько 3000 доларів, — цього року пожертвують двом місцевим продовольчим банкам.

Але сам досвід полювання на яйця на фермі залишиться незмінним.

«Пластикові яйця можуть бути такими ж веселими. Але я сподіваюся, що наступного року ми зможемо повернутися до традиції», — сказав містер Янг.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото з відкритих джерел
Психіка не справляється: дедалі більше працюючих людей страждають від стресу, тривоги та вигоряння — дослідження
4 хв на прочитання05 Квітня 2025
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Плетена верба в ландшафтному дизайні: краса, яку можна створити власноруч (ФОТО)
5 хв на прочитання05 Квітня 2025
Злива: наукове пояснення феномену та прогнозування короткочасних опадів
Що таке злива — пояснення метеорологів
2 хв на прочитання3 години тому
Сезонне загострення: пилок берези у повітрі України різко збільшується. Фото: Rita und mit / Pixabay
Сезон алергії: рівень пилку берези у повітрі стрімко зростає
1 хв на прочитання4 години тому
Незвичайна весільна ніч: у Британії 44-річна наречена так і не втратила цноту через рідкісний діагноз
4 хв на прочитання4 години тому
Бузковий гай прикрасить Холодний Яр: нова зелена ініціатива
1 хв на прочитання5 годин тому
Лемури, що впадають у сплячку, можуть повернути назад годинник старіння клітин — дослідження
4 хв на прочитання6 годин тому
Гороскоп на 5 квітня 2025 року: поїздки, подорожі та початок нових справ
6 хв на прочитання7 годин тому