Догори
Дати відгук

Вчені виявили організм, який полює і харчується вірусами

Дослідники планують продовжувати експерименти

2 хв на прочитання02 Січня 2023, 08:10
Фото: GETTY IMAGES Фото: GETTY IMAGES
Поділитись:

Вчені виявили щось інтригуюче в новому типі організму, який насправді харчується вірусами. Організми, відомі як вировори, також не їдять віруси випадково. Ці організми насправді роблять усе можливе, щоб підтримувати дієту, яка містить віруси.

Відкриття організмів, які поїдають віруси, відбулося, коли дослідник Джон Делонг з Університету Небраски-Лінкольна вирішив перевірити, чи якісь мікроби активно поїдають віруси. Для цього Делонг і його команда зібрали зразки води у ставку, а потім виділили з води різні мікроби. Потім вони додали хлоровірус, прісноводний вірус, який вражає зелені водорості.

Звідти Делонг і його команда спостерігали, як один конкретний мікроб під назвою Halteria почав поїдати вірус. Крім того, у зразках води, яка не пропонувала інших джерел їжі для Halteria, мікроб виріс приблизно в 15 разів протягом двох днів, просто поїдаючи хлоровірус. Більш інтригуючим є те, що в зразках, у яких не було вірусу, Halteria взагалі не зростала.

Для подальшої перевірки гіпотези про те, що організм поїдав вірус, дослідники додали барвник до ДНК хлоровірусу. Пізніше вони виявили, що клітини Halteria почали світитися, підтверджуючи, що він справді поїдав вірус, щоб підтримувати себе. Потім ці експерименти дозволили групі винайти новий термін для цих організмів – вировори.

Virovory, по суті, точно такий же, як травоїдні та м’ясоїдні тварини, таким чином визначають, що ці організми поїдають віруси, щоб вижити та підтримувати себе. Звичайно, Halteria також навряд чи буде єдиним виворором. Таким чином, дослідники планують продовжувати експерименти та шукати інші організми, які можуть їсти віруси таким же чином.

Дослідники опублікували свої висновки в Proceedings of the National Academy of Sciences. Подальші дослідження цієї теми можуть допомогти знайти організми, які можуть поїдати віруси, що знаходяться в організмі людини, можливо, навіть дадуть нам новий спосіб боротьби з певними інфекціями. Оскільки вчені знаходять стародавні віруси, наявність організмів, які можуть ними харчуватися, може бути дуже корисним для того, щоб тримати їх під контролем.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання2 години тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання3 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитанняВчора
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитанняВчора