Вчені встановили зв’язок між надмірною вагою без ожиріння та смертністю
Люди із зайвою вагою, проте без ожиріння, мають такий же показник смертності, як і люди з нормальною вагою. Але вік має значення: надлишкові кілограми менше загрожують літнім людям, ніж молодим, свідчить дослідження американських науковців.
Про це пише "bituk.media" . з посиланням на EurekAlert.
Дослідники Інституту здоров’я імені Ратґерса проаналізували зібрані за 20 років медичні дані про 554 332 дорослих. За цей час з них загинули 75 807 людей. Вчені хотіли дослідти, чи правда, що люди з надмірною вагою, яка є фактором ризику низки захворювань, помирають частіше.
З’ясувалося, що в рамках широкого діапазону індексу маси тіла (ІМТ) ризики смерті від усіх причин подібні. Люди із нормальним ІМТ до 24,9 помирали приблизно так само часто, як люди з ІМТ 25-29,9 – а це вже показник надлишкової ваги. Водночас при перетині позначки ІМТ в 30, що позначає ожиріння, ризик смерті зростав на 21-108 відсотків.
До слова, формула для розрахунку ІМТ проста:
ІМТ = вага (кг) / зріст (м)²
Наприклад, якщо людина важить 75 кг і має зріст 1,8 м, її ІМТ буде розраховуватися наступним чином:
ІМТ = 75 / (1,8 х 1,8) = 23,15
Отримане число 23,15 означатиме, що людина має нормальну вагу.
Щоправда, і вік грає свою роль. Якщо літні люди без зайвого ризику жили з ІМТ до 34,9, то для молодих дорослих людей безпечним виявився показник лише до 27,4, який вказує на передожиріння. Це означає, що сам по собі індекс маси тіла не завжди визначає ризик смерті, особливо у літньому віці.
Дослідники хочуть продовжити досліджувати зв’язки ІМТ зі смертністю, беручи до уваги склад тіла та супутні хвороби людини.
Результати узгоджуються із ранішим дослідженням, яке вказало, що люди за 80 років із зайвою вагою мають нижчий ризик померти, ніж їхні однолітки нормальної ваги.