Догори
Дати відгук

Вчені простежили джерело астероїдів, які принесли життя на Землю

Метеорити класу вуглистих хондритів принесли на Землю 6 летких елементів, які лягли в основу зародження життя.

1 хв на прочитання09 Листопада 2024, 18:39
ФОТО: Планетезималі / Вікіпедія ФОТО: Планетезималі / Вікіпедія
Поділитись:

Походження першоцеглинок життя на Землі досі є темою суперечок. Нещодавно вчені виявили у метеоритах ізотопні аномалії цинку, які вказують на резервуар, звідки вони прибули. У новій роботі космохіміки з Великої Британії проаналізували велику кількість космічних тіл та з'ясували, з яких областей Сонячної системи на Землю надійшли леткі компоненти.

Згідно з гіпотезою, леткі елементи для планет земної групи принесли метеорити класу вуглистих хондритів. Вони служили джерелом значних запасів калію та цинку (вважається помірно летким елементом). Який внесок кожного типу джерела, з'ясувати взялися вчені на чолі з Раїсою Мартін з Імперського коледжу Лондона.

У роботі, що вийшла в журналі Science Advances, представлені дані про вміст ізотопів цинку в метеоритах, складених із різних планетезималей. Це малі примітивні космічні тіла, утворені шляхом акреції вихідної матерії у Сонячній системі. З планетезималей сформувалася Земля. Перші розплавилися під впливом Сонця. Наступні планетезималі приносили на зачаток, з якого утворилася наша планета, все більше і більше летких елементів, з яких потім і зародилосч життя.

З'ясувалося, що з розплавлених планетезималей походить лише десять відсотків цинку, хоча Земля складається з них на 70 відсотків.

Для пошуків життя на інших планетах Сонячної системи та за її межами важливо вміти простежити долю хімічних елементів протягом мільйонів і навіть мільярдів років еволюції.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.