Догори
Дати відгук

Вчені пропонують зберігати «зелену» електроенергію завдяки рідкому повітрю

Зберігання електроенергії - одна з найбільших проблем "зеленої" енергетики

2 хв на прочитання21 Квітня 2020, 20:30
Поділитись:

В Іспанії розробили метод зберігання електроенергії отриманої з поновлюваних джерел за допомогою рідкого повітря. Дослідження проводить Вища технічна школа інженерного та промислового дизайну (ETSIDI) Мадридського політехнічного університету(UPM) з метою інтеграції «зеленої» енергії в електричну мережу, пише EcoTown.

Цикл зберігання енергії за допомогою рідкого повітря або LAES (Liquid Air Energy Storage) складається з двох фаз, що відповідає зберіганню (зарядці) і подальшій рекуперації енергії (розрядці). У фазі зарядки енергія, витягнута з поновлюваних джерел, використовується для зрідження атмосферного повітря, яке буде зберігатися при температурі –190º C в термічно ізольованому резервуарі. У фазі розвантаження частина накопиченої енергії витягується шляхом випаровування повітря і розширення його у різні турбіни.

Для підвищення ефективності процесу навантаження і розвантаження (і, в кінцевому рахунку, циклу) відновлюється, з одного боку, частина холоду, що поступається повітрям у процесі випаровування. Повітря зберігається у резервуарі з компактним шаром каменів для подальшого використання у процесі охолодження стисненого повітря. З іншого боку, тепло, витягнуте при стисненні, використовується термомаслом, яке пізніше буде використовуватися для розігріву повітря перед його обробкою.

«Зберігання енергії за допомогою рідкого повітря або LAES (Liquid Air Energy Storage) є багатообіцяючою технологією для балансу попиту і пропозиції на електроенергію, - каже одна з дослідників групи Ірен Доносо Мартін. – Сприяючи проникненню поновлюваних джерел енергії, метод підвищує й їх ефективність за рахунок використання надлишків і знижує вплив виробництва електроенергії на навколишнє середовище».

У порівнянні з іншими технологіями зберігання енергії LAES має такі переваги, як висока щільність енергії (накопичена енергія на одиницю об'єму) і масштабованість. Крім того, на відміну від зберігання енергії гідравлічним накачуванням і стисненим повітрям, LAES не має географічних або екологічних обмежень; і дозволяє зберігати більше енергії, ніж батареї.

Згідно з проведеним дослідженням, оціночні витрати на електроенергію і зберігання становлять 150 €/МВт-год і 50 €/МВт-год відповідно.

"Технологія LAES є конкурентоспроможною альтернативою іншим, таким як гідравлічне прокачування і стиснене повітря, - підсумовують дослідники. - Сподіваємося, що результати цього дослідження матимуть соціально-економічний вплив, який стимулюватиме розвиток цієї технології для пом'якшення наслідків глобального потепління та створення нових робочих місць в енергетичній галузі».

У Пілсворті (Великобританія) компанія Highview Power вже встановила першу у світі установку зі зберігання відновлюваної енергії на рідкому повітрі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Китайський реактор HL-3 побив світовий рекорд температури термоядерного синтезу
Китайське "штучне сонце" досягло рекордної температури
1 хв на прочитання17 годин тому
Олексій Кучеренко пропонує дорожню карту для подолання боргової кризи на енергоринку України
Створення дорожньої карти для врегулювання боргів на енергоринку
1 хв на прочитанняВчора
Фото: Pixabay
Ціна нафти Brent упала до 69,4 доларів за барель після заяви ОПЕК+ про рекордне збільшення видобутку
2 хв на прочитання04 Квітня 2025
Зображення згенеровано ШІ
Сонячне літо може опустити ціни на електроенергію в Європі нижче нуля — Bloomberg
4 хв на прочитання04 Квітня 2025
Міненерго та Єврокомісія обговорили інтеграцію до європейських енергоринків
2 хв на прочитання03 Квітня 2025
НАБУ завершило розслідування корупції в енергетиці на понад 71 млн грн
1 хв на прочитання03 Квітня 2025
Плани "Росатома" щодо "перезапуску" ЗАЕС - пряме порушення ядерної безпеки,- Енергоатом
2 хв на прочитання03 Квітня 2025
Бізнес пропонує податкові зміни для учасників енергоринку України
2 хв на прочитання03 Квітня 2025