Догори
Дати відгук

"Виробляти в Україні, продавати в ЄС": очільник ДТЕК про стратегію компанії та майбутнє енергетики

Якщо раніше основою стратегії було вугілля, то сьогодні головним пріоритетом є "зелена" генерація та інтеграція в європейський ринок.

1 хв на прочитання3 години тому
Максим Тімченко, генеральний директор ДТЕК Фото: пресслужба ДТЕК Максим Тімченко, генеральний директор ДТЕК Фото: пресслужба ДТЕК
Поділитись:

Найбільша приватна енергетична компанія України ДТЕК кардинально змінює свою стратегію.  Про це в інтерв'ю Forbes розповів незмінний СЕО компанії Максим Тімченко. За словами Тімченка, який очолює ДТЕК з моменту її заснування, компанія проходить глибоку трансформацію, роблячи ставку на відновлювану енергетику та плани перетворити Україну на енергетичний хаб Європи. Навіть в умовах війни ДТЕК продовжує реалізовувати масштабні проєкти з будівництва нових вітрових електростанцій, шукаючи для цього мільярдні інвестиції.

Очільник компанії переконаний, що "зелений перехід" є єдиним правильним стратегічним напрямком для забезпечення енергетичної безпеки та незалежності як України, так і всієї Європи. Пріоритетами розвитку він назвав сонячну, вітрову та атомну енергетику.

Максим Тімченко зазначив, що Україна має унікальні переваги для швидкого розвитку відновлюваних джерел енергії. Серед них – простіше регулювання, вищі темпи будівництва та наявність великої кількості вільних земель, що особливо актуально на тлі європейської бюрократії.

"Наша стратегія – виробляти в Україні, продавати в ЄС", – так коротко описав він майбутнє компанії.

Це передбачає не лише будівництво нових потужностей, а й активну роботу з усунення бюрократичних перепон для залучення інвестицій та створення прозорих ринкових механізмів.

Серед викликів для української енергетики Тімченко назвав нестабільний попит та відсутність довгострокових інструментів ціноутворення. Для залучення інвесторів у нові проєкти він запропонував розглянути створення тимчасових рішень, таких як фонд компенсації цін, який би гарантував інвесторам стабільність.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost