Догори
Дати відгук

В усьому світі люди перестають читати новини — дослідження

Відео-формат стає дедалі важливішим джерелом отримання новин в інтернеті, особливо серед молоді.

2 хв на прочитання19 Червня 2024, 01:21
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Дедалі більше людей у ​​всьому світі відмовляються від перегляду новин, скаржачись на нудьгу та депресію. Це випливає з оприлюднених у понеділок, 17 червня, результатів дослідження Digital News Report 2024, проведеного Інститутом вивчення журналістики Рейтер Оксфордського університету (Reuters Institute for the Study of Journalism), розповідає Deutsche Welle.

Згідно з результатами опитування, проведеного в січні-лютому в 47 країнах, четверо з десяти респондентів (39 %) свідомо уникають перегляду новин. Це на 10 % більше, ніж 2017 року. На думку авторів дослідження, бажання людей відсторонитися від новин може бути пов'язане з війнами в Україні та на Близькому Сході.

У звіті констатується, що наразі прагнення людей уникати новин перебуває на рекордно високому рівні. Електоральні процеси у низці країн, включаючи США, підвищили цікавість до новин у цих країнах, але загальна тенденція до спаду зберігає стійкість. Частка вкрай уважно стежать за новинами, з 2017 року скоротилася загалом у світі з 63 до 47 %. У Великій Британії цікавість до новин знизилася з 2015 року майже вдвічі.

«Очевидно, що останніми роками новинний порядок був особливо складним. Була пандемія, війни, так що відчувати відторгнення до новинцілком природна реакція для людей, чи то для захисту свого психічного здоров'я, чи просто для того, щоби продовжувати жити далі», — сказав один із авторів доповіді Нік Ньюман.

За останнє десятиліття аудиторія традиційних джерел новин, таких як телебачення та друковані видання різко скоротилася. Молоді люди вважають за краще дізнаватися про новини в інтернеті або через соцмережі. У Великій Британії майже три чверті опитаних (73 %) заявили, що отримують новини онлайн, 50 % — з телебачення й усього 14 % — з друкованих ЗМІ, випливає з результатів дослідження.

Найважливішою соціальною платформою для отримання новин залишається Facebook, хоча її популярність останнім часом знижується. YouTube та WhatsApp теж залишаються важливими джерелами новин, тоді як TikTok переживає підйом — за своєю популярністю ця платформа вперше обігнала X (колишній Twitter). Серед 18-24-річних у всьому світі показник TikTok ще вищий — 23 %.

Відео-формат стає дедалі важливішим джерелом отримання новин в інтернеті, особливо серед молоді, зазначають автори доповіді. При цьому найбільшою привабливістю користуються короткі відеоролики новин — саме таким віддає перевагу TikTok.

«Користувачі обирають відео, тому що воно просте у використанні і надає широкий спектр актуального та захоплюючого контенту», — пояснив Нік Ньюман.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.