Догори
Дати відгук

В Україні закривають та консервують найбільше сміттєзвалище

1 хв на прочитання12 Жовтня 2020, 20:57
Поділитись:

Найбільше звалище в Україні, яка знаходиться в Підгірцях під Києвом, готують до закриття. На сьогодні розпорядження про початок рекультивації всього полігону вже підписано. Про це в ході онлайн-брифінгу повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Проєкт рекультивації першої карти вже пройшов державну експертизу, ведеться закупівля необхідного обладнання. За словами Кличка, за рік з полігону звозять понад 450 тисяч тонн відходів.

«Працює цей полігон – вже 34 роки. Уявіть – скільки там сміття! Ми впроваджуємо на полігоні новітні технології, щоб мінімізувати її негативний вплив на екологію. Нагадаю, кілька років тому ми встановили сучасну станцію очищення фільтрату, яка здатна сьогодні очищати 750 кубометрів фільтрату на добу. Це не допускає витоку фільтрату в навколишнє середовище», – сказав Кличко.

Підготовка до закриття звалища вже почалася, втім, сам процес обіцяє бути тривалим.

«Ми повинні зробити все можливе, щоб надійно законсервувати сміття і не допустити різного роду аварійних випадків. Паралельно місто працює над створенням альтернативи полігону. Київ уже розробив «План управління відходами», який передбачає будівництво переробних підприємств», – заявив мер столиці.

Нагадаємо, під Києвом побутове сміття закопують прямо серед поля (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.