В Україні зафіксували рекордну кількість пожеж
Більшість із них виникли через аномально спекотне літо та з вини необачних українців.
У 2020 році в Україні спалахнуло в 40 разів більше пожеж, ніж минулоріч. Це - рекордний показник, написав на особистій Facebook-сторінці голова ДЕІ Андрій Мальований.
“Це наслідок не тільки глобального потепління і температурних рекордів, які зумовлюють пожежі на більших територіях. Причина і у тому, що українці дуже люблять займатись спалюванням трави. За цей рік Держекоінспекція склала 765 протоколів за фактами самовільного випалювання трави”, - зазначив Мальований.
GreenPost пропонує своїм читачам пригадати найбільші пожежі, що спалахнули за вісім з половиною місяців.
1 квітня в Одеській області на території Нижньодністровського національного природного парку виникла пожежа. Працівники Нижньодністровського НПП власними силами намагалися загасити вогонь. У результаті вогонь знищив домівку десятків видів пернатих на дев'яти гектарах землі.
4 квітня на Київщині у Чорнобильській зоні відчуження через навмисний підпал розгорілася пожежа, яка охопила 100 гектарів території, погіршила радіаційний фон і змусила евакуйовувати людей. Пожежу ліквідували 415 чоловік та 8 одиниць техніки. У спецоперації задіяли рятувальників із 15 областей України. Ускладнював завдання рятувальникам сильний вітер, який провокував розростання пожежі. До того ж він переміщував небезпечні хмари з частками радіоактивного попелу на південь Київщини, в бік столиці. Вогонь частково знищив "рудий ліс” - це близько 10 квадратних кілометрів дерев, прилеглих до Чорнобильської АЕС, які взяли на себе найбільшу частку викиду радіоактивного пилу під час вибуху реактора в 1986 році. Висока доза радіації пофарбувала їх у буро-червоний колір. Вщент вигоріли також 12 сіл – зокрема, Лелів, Копачів, Поліське та Грезля.
10 квітня пожежа спалахнула біля села Сорокошичі Чернігівської області. Вогонь швидко перекинувся на ліс. Полум'я охопило площу в майже 200 га. Боролися з вогнем 180 рятувальників, задіяли навіть два літаки.
6 липня о 13:00 в Новоайдарському районі Луганської області виникла лісова пожежа на площі близько 50 гектарів. 7 липня ввечері вогонь поширився на село Смолянинове і лісництво біля села Капітанове. 9 липня вогнеборцям вдалося локалізувати пожежу. П'ятеро людей загинули у пожежі, в лікарнях опинилися 22 людини. Вогонь знищив 24 будівлі і серйозно пошкодив 59 будівель.
15-16 серпня у Київській області рятувальники 35 разів гасили полум’я, яке охопило траву на загальній території 17 гектарів; 11 випадків загоряння сміття також зафіксували на Київщині.
23 серпня у вогні опинився Крим. У лісах поблизу Севастополя на анексованому Кримському півострові спалахнули 22 пожежі. Від лісових пожеж постраждало 3,5 га лісів навколо Севастополя.
24 серпня у Миколаївській області вогнеборці виїжджали по тривозі 17 разів. Суха трава, очерет й кущі горіли в Очаківському, Миколаївському, Вітовському, Кривоозерському, Веселинівському та Врадіївському районах. Пожежі в екосистемах також спалахнули в містах Вознесенськ, Первомайськ, Баштанка й Миколаїв. Усього вогонь знищив понад 20 гектарів.
25 серпня у Національному парку "Нижньодніпровський" навпроти села Велетенського на Херсонщині, в районі озера Гнилуха почав горіти підпалений необачними містянами очерет. Вигоріла величезна кількість очерету, в якому мешкають сотні рідкісних птахів. Скільки загинуло червонокнижних крилатих поки невідомо.
На початку вересня в Харківській області сталося дві пожежі. Одна - масштабна - 400 гектарів, з них 100 гектарів лісу в Дворічанському районі.Друга пожежа площею 80 гектарів сталася біля села Башкирівка. Спочатку зайнялася трава, потім – ліс. На місці пожежі працювали 7 відділень рятувальників, 5 з них - із Харкова.
Як писав GreenPost раніше, в Донецькій області вже цього року з'являться 20 телевізійних систем раннього виявлення лісових пожеж ВПК 1600, які допоможуть попередити масштабні загоряння в екосистемах.